Як пояснили у Білому домі, надзвичайна ситуація в країні передбачає введення санкцій. Вони можуть запроваджуватися проти осіб та організацій, які причетні до хакерських атак на США.

Важливо Затриманий у США росіянин визнав себе винним у змові для кібератаки на Tesla

Що сказав Байден

Байден зазначив, що надзвичайну ситуацію в країн, запроваджену через хакерські атаки, ввели в дію указом від 1 квітня 2015 року.

Суттєва зловмисна кіберактивність, яка походить або скеровується з боку осіб, що перебувають здебільшого поза межами США, продовжує створювати особливу й надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці й економіці США,
– мовиться у документі.

Зауважимо, що надзвичайні ситуації в США вводяться указом глави Білого дому й тривають впродовж одного року, якщо президент не продовжить їх на наступний термін.

Раніше найвищі органи нацбезпеки Сполучених Штатів припустили, що саме Росія причетна до масштабної кібератаки на низку урядових установ США. На їхню думку, хакери, які здійснювали кібератаки на урядові та приватні установи, є росіянами за походженням.

Актуально В РНБО зафіксували масову кібератаку з Росії: постраждала система документообігу держорганів

Про яку хакерську атаку мовиться

  • 13 грудня стало відомо про злам системи комунікацій Міністерства фінансів і торгівлі США та інших урядових установ країни в межах глобальної шпигунської кампанії, що тривала декілька місяців.
  • Злам, імовірно, відбувся ще навесні 2020 року, відтоді група хакерів мала доступ до електронної пошти відомств. Також повідомлялося про атаку на Міністерство національної безпеки. Пізніше стало відомо, що об'єктом атаки стало й управління ядерною зброєю США, хоча не мовиться про критичні системи, відповідальні за саме озброєння.