Шольц і Байден, зокрема, обговорили поточні зусилля щодо безпеки, гуманітарної, економічної та політичної допомоги Україні. Також одним із головних питань була важливість збереження глобальної солідарності з народом України.
До теми США виділили Україні пакет військової допомоги на 400 мільйонів доларів
Байден зустрівся з Шольцом: головне
За даними пресслужби Білого дому, лідери держав підтвердили своє зобов'язання покладати на Росію витрати за її агресію стільки, скільки потрібно. Вони також обмінялися думками щодо інших глобальних питань.
Крім того, як пише СNN, Шольц і Байден запевнили, що підтримуватимуть Україну до кінця. Президент США, зі свого боку, вважає, що підтримка України з боку канцлера Німеччини має величезне значення під час війни.
"Ви активізувалися та надали критично важливу військову підтримку, і ви знаєте, я б сказав, що крім вашої військової підтримки, моральна підтримка, яку ви надали українцям, була глибокою. І ви стали рушієм історичних змін у себе вдома – збільшення витрат на оборону та диверсифікація від російських джерел енергії – я знаю, що це було нелегко, дуже важко для вас", – зазначив Байден,
Він додав, що США та Німеччина рухалися "пліч-о-пліч" у підтримці Києва.
Як союзники по НАТО, ми робимо альянс сильнішим і більш дієздатним,
– додав президент США.
Водночас Шольц зауважив: "дуже важливо, що США та Німеччина діяли разом, що діяли злагоджено, і що забезпечили можливість надання необхідної підтримки Україні протягом усього цього часу"
"Це дуже, дуже важливий рік через дуже небезпечну загрозу миру, яка походить від вторгнення Росії в Україну", – підкреслив канцлер Німеччини.
На його думку, трансатлантичне партнерство перебуває в "дуже хорошій формі".
Поїздка Олафа Шольца в США: що відомо
- Канцлер Німеччини здійснює короткий візит до США. Перед відльотом він назвав трансатлантичне партнерство за останній рік "більш тісним і довірливим, ніж будь-коли", а самі Сполучені Штати – "найголовнішим союзником".
- Головна мета поїздки – розмова з Байденом у Білому домі. Інших заходів, окрім переговорів віч-на-віч та у розширеному колі, не передбачено.
- У Білому домі повідомили, що лідери обговорять свої розмови з президентом Володимиром Зеленським, саміт НАТО та відносини з Китаєм.