Росіянам не важливо, що з чим порівнювати, вони можуть пов'язати навіть неспівмірні речі. Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк, зауваживши, що Байден зустрівся з Сі Цзіньпіном, виражаючи повагу, а ще однією причиною є величина їхніх економік.

Читайте також Таємні переговори та розрядка 2․0 для світу: про що домовлялися Байден та Сі в США

Росіяни вже давно не мають сили, про яку говорять

Усім відомо, що американська економіка перша та значно більша, ніж в інших країнах. Але принаймні з Китаєм Джо Байден має про що говорити.

"Чим російська економіка, яка менша за економіку Франції та Італії, може бути цікавою для США? Росіяни мріють, щоб їх сприймали, як Китай, але спільним у цих зустрічах було лише те, що одного й другого приймали в дорогих історичних маєтках," – розповів Микола Давидюк.

Політолог пояснив реакцію росіян на зустріч Байдена та Сі: дивіться відео

Варто згадати той факт, що під час зустрічі Байдена і Путіна в Женеві у 2021 році, російський президентський літак півтори години не міг сісти, йому не давали дозволу на посадку, а потім на його дорозі виникали різні перешкоди. За словами політолога, так Путіна виводили з рівноваги, тому порівнювати зустрічі – це взагалі некоректні речі.

Російська хвороблива уява порівнює себе з сильними цього світу – це означає, що у них цієї сили вже давно немає,
– наголосив Микола Давидюк.

Що відомо про зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна

  • Лідери КНР та США зустрілися у Сан-Франциско 15 листопада. Вони обговорили питання в яких конкурують та зійшлись на тому, що їхня конкуренція має бути раціональною та конструктивною. Джо Байден назвав переговори одними з найпродуктивніших. Проте від своїх слів, що Сі Цзіньпін є диктатором, американський президент не відмовився.
  • Серед питань, які обговорювали президенти, була війна в Україні. У МЗС Китаю зауважили, що їхня країна не змінила свого ставлення до цієї проблеми. Війну, яку розв'язала Росія, вони назвали "українською кризою" та додали, що залишаються вірними ідеї проведення переговорів задля встановлення миру.
  • Президент України Володимир Зеленський зауважив, що зустріч лідерів Китаю та США є для нашої держави корисною. Він не зміг підтвердити, чи обговорювали сторони війну в Україні, але підкреслив, що ця тема так чи інакше має розглядатися під час переговорів між супердержавами.