Зокрема, про це свідчать слова міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса. Він виключив швидку поставку в Україну сучасних винищувачів.

Варте уваги Загроза китайських куль-шпигунів і F-16 для битви в небі України: головні тексти західних ЗМІ

Коли Україна зможе отримати винищувачі

Швидких поставок винищувачів не буде, точно не на цьому етапі війни, і точно не через шість місяців,
– сказав Воллес.

Він додав, що така позиція є "консенсусом західних партнерів". Міністр наголосив, що сучасні літаки на кшталт Eurofighter Typhoon можуть доставити в Україну лише після війни, оскільки навчання пілотів займає багато часу.

"Тим не менш, з нашою фундаментальною готовністю зробити цей крок у певний момент, ми ще раз сигналізуємо про нашу рішучість допомагати Україні стільки, скільки це буде необхідно", – сказав посадовець.

Крім того, міністр застеріг від завищених очікувань щодо нещодавно прийнятого рішення про постачання танків в Україну. Він зазначив, що "танки зроблять українців сильнішими, але це не чарівне зілля, яке змінює все від дня до дня".

Що каже Захід про надання Україні бойових літаків

  • Законодавці Палати представників закликають президента Джо Байдена схвалити постачання Україні літаків. Вони стверджують, що винищувачі можуть стати вирішальними для контролю над українським повітряним простором.
  • Натомість німецький канцлер Олаф Шольц виключив постачання Україні винищувачів, однак згодом сказав, що питання потребує дискусій. Президент Франції Еммануель Макрон запевнив, що тема літаків не є табуйованою.
  • Варто зазначити, що найважливіше значення має позиція США, оскільки літаки F-16 вироблені саме в Америці. Відтак, дозвіл навіть на реекспорт літаків проходитиме через Вашингтон.
  • До слова, про передачу Україні винищувачів вперше заговорив глава МЗС Нідерландів Вопке Гукстра. Він повідомив, що нідерландський уряд розгляне можливість постачання винищувачів F-16, якщо Київ про це попросить. Він наголосив, що у Нідерландів немає жодних табу щодо передачі винищувачів.