Законодавці Палати представників закликають президента Джо Байдена схвалити постачання Україні літаків. Вони стверджують, що винищувачі можуть стати вирішальними для контролю над українським повітряним простором.

Читайте також Новий етап затяжної війни, як Путін хоче виснажити Захід: що західні ЗМІ пишуть про Україну

Літаки пришвидшать перемогу України

За даними видання, п'ять членів Палати представників наголошують, що сучасні літаки (яких просив Київ, але адміністрація поки що не погодилася) можуть стати вирішальними для контролю над українським повітряним простором.

Надання таких літаків є необхідним, щоб допомогти Україні захистити свій повітряний простір, зокрема в умовах відновлення наступу Росії,
– пишуть депутати.

Як відомо, лист написав демократ Джаред Голден, під ним підписалися демократи Джейсон Кроу з Колорадо і Кріссі Хулахан з Пенсільванії та республіканці Тоні Гонзалес з Техасу і Майк Галлахер з Вісконсіна.

Законодавці стверджують, що винищувачі F-16 дадуть українським силам більший потенціал, ніж наземна артилерія, яку надають США та інші країни.

"F-16 або аналогічні винищувачі четвертого покоління забезпечили б Україні високомобільну платформу, захищати українські сухопутні сили, а також воювати з російськими винищувачами", – йдеться у повідомленні.

Чи отримає Україна довгоочікувані винищувачі: головне

  • Про передачу Україні винищувачів вперше заговорив глава МЗС Нідерландів Вопке Гукстра. Він повідомив, що нідерландський уряд розгляне можливість постачання винищувачів F-16, якщо Київ про це попросить. Він наголосив, що в Нідерландів немає жодних табу щодо передачі винищувачів.
  • Натомість німецький канцлер Олаф Шольц виключив постачання Україні винищувачів, однак згодом сказав, що питання потребує дискусій. Президент Франції Еммануель Макрон запевнив, що тема літаків не є табуйована.
  • Варто зазначити, що найважливіше значення має позиція США, оскільки літаки F-16 вироблені саме в Америці. Відтак, дозвіл навіть про реекспорт літаків проходитиме через Вашингтон.
  • Спершу в Білому домі заявили, що готові до обговорення теми літаків. Та 30 січня президент США Джо Байден, відповідаючи на питання, чи буде Америка постачати Україні літаки, сказав "ні".
  • Ймовірно, Байден міг не почути питання, оскільки він виходив з гелікоптера, де був гамір. У Білому домі вже прокоментували заяву Байдена, однак не дали конкретної відповіді. Відтак, стверджувати, що США відмовилися постачати Україні винищувачі, наразі не варто.
  • Цілком ймовірно, що США постачатимуть літаки F-16 в інші країни, після чого Україна отримає винищувачі. Тобто, США не передаватимуть літаки Україні прямо, але водночас дозволять реекспорт.