Журналісти El Pais, з посиланням на власні джерела, зазначили, що від Іспанії угоду підпише прем'єр-міністр Педро Санчес. Цей договір буде подібним до інших безпекових угод, які наша держава підписала з іншими країнами.
До теми Це прорив: чого Україні очікувати від двосторонніх угод із союзниками
Зеленський поїде в Іспанію для підписання безпекової угоди
Співрозмовники видання повідомили, що майбутня угода про безпеку між лідерами Санчесом і Зеленським буде аналогічною тим договорам, які вже були укладені між Києвом і такими країнами, як Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Данія та Канада. Угода має на меті забезпечити постійну військову підтримку України й стати сходинкою на шляху до набуття повноправного членства в НАТО і ЄС.
Як повідомляють джерела, переговори щодо безпекової угоди між Україною й Іспанією розпочалися на початку березня 2024 року та вже були успішно завершені. Очікується, що угода отримає схвалення Ради міністрів Іспанії, однак вона не буде представлена на ратифікацію Конгресу через відсутність у неї правового статусу міжнародного договору.
Двостороння угода про безпеку між Іспанією та Україною спрямована на посилення стабільності та передбачуваності військової підтримки, яку Іспанія надає Києву. Ця підтримка включає постачання зброї, підготовку понад 4 000 солдатів у Навчально-координаційному центрі в Толедо, а також надання медичної допомоги численним пораненим у військовому госпіталі в Сарагосі.
Іспанія також зобов'язана буде надавати довгострокову військову підтримку Україні, зокрема, постачання зброї, підготовку Збройних Сил України, співпрацю у розвитку оборонної промисловості країни, а також обмін розвідувальною інформацією та інформацією з питань кібербезпеки.
Україна також готується підписати угоду з ЄС
- Журналісти Die Welt зазначили, що посли Європейського союзу вже погодили проєкт двосторонньої безпекової угоди між Україною та ЄС. Роботу над нею планують завершити до липня 2024 року.
- У проєкті тексту містяться положення, згідно з якими ЄС зобов’язується провести консультації щодо потреб України протягом 24 годин у разі нової агресії проти неї. Також в угоді ЄС бере відповідальність щодо надання військової допомоги, підготовки військових, розмінування тощо.
- У виданні зазначається, що нібито ще є окреме положення, яке виключає пряму участь "військових країн ЄС" у бойових діях. У розробленні угоди беруть участь Київ і Європейська служба зовнішніх справ.