Викладуть пропозиції США щодо подальшого розвитку, але відповідь навряд чи характеризуватиме ймовірність вступу України в НАТО. Про це кажуть представники адміністрації.
До теми Сюрпризів не буде, – США показали Україні попередній варіант відповіді Росії на її ультиматум
Речник Держдепартаменту Нед Прайс не очікує побачити таке формулювання у будь-якій письмовій відповіді від США. За його словами, на це є кілька причин.
Що буде у відповідях
У пропозиції зазначать загальні сфери, в яких США готові співпрацювати з Росією. Це стосується контролю над озброєннями, прозорості, зниження ризиків і розміщення ракетних систем.
Високопоставлені чиновники зауважили, що деталі будуть "трохи глибшими", ніж те, що публічно кажуть у Вашингтоні.
Чому відповіді досі не надали
У США пояснили, чому досі не надали відповіді на вимоги Москви. Стверджують, що розробляли пропозицію, консультуючись із союзниками. Зокрема, з Україною.
Тому не буде жодних сюрпризів. Не буде сюрпризів для НАТО. Не буде сюрпризів для наших європейських союзників. Не буде сюрпризів для наших українських партнерів, – сказали у Вашингтоні.
Додамо, що США не планують оприлюднювати відповіді. Однак існує ймовірність того, що Росія опублікує повний документ після його отримання.
"Гарантії безпеки" для Росії: що відомо
- Кремль зухвало вимагає юридичних гарантій нерозширення НАТО на Схід. Тобто фактично просять, аби Альянсу не приймали Україну та Грузію.
- На початку 2022 року відбувалось засідання Ради Росія – НАТО, обговорювали цю тему.
- У результаті Росія доводить, нібито її не розуміють. Захід наголошує, що ніхто не може диктувати умови та ставити під сумнів політику відчинених дверей НАТО.
До речі – США врахували позицію України у відповіді на ультиматум Росії | На цю хвилину: