Викладуть пропозиції США щодо подальшого розвитку, але відповідь навряд чи характеризуватиме ймовірність вступу України в НАТО. Про це кажуть представники адміністрації.

До теми Сюрпризів не буде, – США показали Україні попередній варіант відповіді Росії на її ультиматум

Речник Держдепартаменту Нед Прайс не очікує побачити таке формулювання у будь-якій письмовій відповіді від США. За його словами, на це є кілька причин.

Що буде у відповідях

У пропозиції зазначать загальні сфери, в яких США готові співпрацювати з Росією. Це стосується контролю над озброєннями, прозорості, зниження ризиків і розміщення ракетних систем.

Високопоставлені чиновники зауважили, що деталі будуть "трохи глибшими", ніж те, що публічно кажуть у Вашингтоні.

Чому відповіді досі не надали

У США пояснили, чому досі не надали відповіді на вимоги Москви. Стверджують, що розробляли пропозицію, консультуючись із союзниками. Зокрема, з Україною.

Тому не буде жодних сюрпризів. Не буде сюрпризів для НАТО. Не буде сюрпризів для наших європейських союзників. Не буде сюрпризів для наших українських партнерів, – сказали у Вашингтоні.

Додамо, що США не планують оприлюднювати відповіді. Однак існує ймовірність того, що Росія опублікує повний документ після його отримання.

"Гарантії безпеки" для Росії: що відомо

  • Кремль зухвало вимагає юридичних гарантій нерозширення НАТО на Схід. Тобто фактично просять, аби Альянсу не приймали Україну та Грузію.
  • На початку 2022 року відбувалось засідання Ради Росія – НАТО, обговорювали цю тему.
  • У результаті Росія доводить, нібито її не розуміють. Захід наголошує, що ніхто не може диктувати умови та ставити під сумнів політику відчинених дверей НАТО.

До речі – США врахували позицію України у відповіді на ультиматум Росії | На цю хвилину: