Про це розповів 24 Каналу генерал армії та екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, припустивши, яку саме функцію мав виконати Біллі Бернс під час зустрічі з керівництвом України. Також чинний Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Україна стоїть перед ухваленням "фундаментального рішення" щодо "продовження боротьби" або переговорів та спроби "довести це до припинення вогню".

До теми Гроші, зброя та слід в історії: що може зробити Байден для України до приходу Трампа в Білий дім

ЦРУ глибоко володіє ситуацією

Маломуж наголосив, що глава ЦРУ не їздить прощатися до президента України. Зазвичай такий візит пов'язаний з його функцією передати від імені ще чинного президента США Джозефа Байдена важливу інформацію.

Йдеться, імовірно, про актуальні проблеми, пов'язані з допомогою Україні, а також з можливими сценаріями розвитку подій. ЦРУ має певну інформацію про Росію, і в контексті цього може представити можливі моделі врегулювання ситуації в нашій країні,
– підкреслив він.

Бернс, на його думку, міг довести до керівництва України ситуацію щодо об'єднання зусиль старої і нової адміністрацій Білого дому не тільки в плані підтримки України, а й можливого тиску на Росію. Всі ці питання треба було погодити з президентом України.

"Це комплексний, глобальний і принципово важливий для перехідного періоду візит. Водночас це не самостійний візит Бернса, який виступає не від відомства, а від держави – Сполучених Штатів Америки. Він є конкретним посланцем Байдена", – сказав екскерівник Служби зовнішньої розвідки України.

В Києві, напевно, була представлена перехідна модель діяльності в кооперації з новою адміністрацією, зокрема, в оборонній сфері щодо формування сил і засобів протистояння з Росією, залучення оперативних аргументів тиску Заходу і моделі виходу на мир.

До слова. Білл Бернс, який очолював ЦРУ з березня 2021 року, відвідував Київ на початку 2022 року – за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Також він послідовно підтримував надання Києву допомоги і навіть звертався з відповідним закликом до Конгресу.

Також Бернс міг передати інформацію щодо можливих загроз з боку Росії, планів Владіміра Путіна та лідерів інших країн. Україна, на думку Маломужа, мала б врахувати ці дані, готуючи стратегічні рішення щодо оборони і дипломатії.

Приїзд директора ЦРУ в Київ також має позитивне значення в плані того, які програми підтримки будуть спрямовані Україні ще за часів чинної адміністрації Білого дому. Йдеться про озброєння, техніку, боєприпаси,
– сказав генерал армії.

Також, імовірно, Бернс повідомив, які оперативні засоби будуть залучені в контексті підтримки України і які позиції щодо цього питання вже погоджені з новою адміністрацією Трампа, майбутнім главою ЦРУ, майбутнім Держсекретарем.

Оскільки ЦРУ глибоко володіє ситуацією в Росії, воно знає про плани Кремля і частина цієї інформації була доведена до України,
– підкреслив Микола Маломуж.

Нагадаємо, що Білл Бернс прибув в Україну перед тим, як адміністрація Байдена покине Білий дім у січні 2025 року. Він зустрівся з президентом України, який зазначив, що з початку війни він провів із Бернсом багато зустрічей в Україні, США, Європі, про які публічно не повідомлялось.

Зеленський назвав візит Бернса до України "останнім" і запевнив, що продовжить зберігати з ним контакт.