Білоруському диктатору потрібно, щоб у разі агресії проти Білорусі Росія захищала її "як власну територію". Втім, у нього не стояло питання про надання російському диктатору своєї території, воно вже вирішене з минулого року. Таку думку 24 Каналу озвучив полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан.

Варте уваги "Є 43 точки для зберігання": у Білорусі передумали розміщувати ядерку на кордоні з Польщею

Росіяни не подужають новий фронт

Торік росіяни разом з білорусами заходили в Україну з Білорусі. А те, що зараз вони не заходять звідти, це не результат того, що Лукашенко не дозволяє. Як пояснив Світан, невведення воєнного стану перед 24 лютого 2022 року не дало можливості армії прикрити Київ з півночі, тому що армія не може сама приймати такого роду рішення, лише після введення воєнного стану, хоча б у прикордонних областях.

"Зараз кордон взято під контроль армії. Лише через це жодного руху росіян з боку Білорусі навіть не планують", – говорить полковник запасу ЗСУ.

А, крім того, немає чим планувати. Їм не вистачає щільності на південному фронті. Про відкриття нового фронту в районі Білорусі не мовиться.

"Ба більше, росіяни бояться відкриття другого фронту в районі Білорусі. Якщо ми почнемо наступальну операцію, припустимо, відплату у бік Мінська, то росіянам її немає чим утримати, немає чим прикрити", – акцентує Світан.

Білоруси її не прикриють, у них не вистачає сил і засобів. А росіяни не зможуть зняти з південного фронту, тому що і там у них є великі проблеми.

Якщо білоруська влада в вигнанні вирішить повернутися в Мінськ за допомогою білоруських військових, які служать народу Білорусі – ні мінська армія, ні ті частини російської армії, які є в країні, цьому руху не зможуть перешкодити,
– наголошує Роман Світан.

Через це Лукашенко нещодавно літав до Китаю, але там йому нічим не допоможуть. "Максимум слоника подарують, чи ще щось з китайських виробів. Не більше", – жартує льотчик-інструктор.

У білорусів велика проблема

На думку Світана, росіяни продовжуватимуть намагатися лякати застосуванням ядерної зброї. Але питання – куди та як? Розташувати ядерну зброю на території Білорусі росіяни, найімовірніше, не наважаться. Вони побояться певних дій наших союзників і прямого знищення носіїв й точок її зберігання.

Тому будь-яке подібне розміщення виводить білоруський режим за межі міжнародного правового поля.

Лукашенко істерить, але це йому не допоможе. Якщо буде прийняте рішення про вихід на Мінськ, арешт Лукашенка й повернення обраних органів управління Республікою Білорусь, він нічого не зможе цьому протиставити,
– стверджує військовий експерт.

Усі білоруські силовики – це або росіяни, або проросійські білоруси, або про білоруські росіяни. Світан не вважає, що лінійні частини білоруської армії якось будуть підтримувати опозицію. Вони можуть просто відійти в бік через побоювання бути знищеними, а не від потягу до захисту білоруського народу.

Окупаційному режиму Лукашенка доведеться призвати білорусів. А ось новомобілізовані можуть отримати зброю і стати на бік визвольної армії Білорусі на чолі із законно обраною президенткою Білорусі Світланою Тихановською, яка перебуває у вигнанні й проживає у Литві.

"Виходить, у білорусів велика проблема: з боку Балтії може почати рухатися обрана влада у вигнанні, а з боку України або Польщі – білоруські визвольні війська, яких вже близько полку. Звісно, їм допоможуть і литовці, і поляки, і українці, якщо попросять. Лукашенко нічим не зможе вирішити цю проблему", – переконаний Світан.

До теми – Шойгу терміново прилетів у Білорусь: дивіться відео

Зустріч Путіна та Лукашенка: аналіз ISW

  • Російський диктатор Владімір Путіна й самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко вкотре провели зустріч у Москві. 5 квітня вони спілкувалися приватно, а 6 квітня взяли участь у засіданні Вищої державної ради Союзної держави. Там обговорювали питання союзної інтеграції в безпеці, економіці, обороні, культурі та гуманітарній сфері.
  • Як зауважили аналітики американського Інституту вивчення війни, Росія все більше поглинає Білорусь.
  • Крім того, Лукашенко виступив із шаблонною риторикою. Його заяви вказують на те, що диктатор не має наміру далі втягувати Білорусь у військові дії Росії.