Чому заблокували сайти

Доступ до ресурсів обмежили офіційно. Про це повідомили у телеграм-каналі Nexta.live.

Читайте також Міхалок з BRUTTO записав звернення щодо виборів у Білорусі: емоційне відео

Сайти потрапили у список ресурсів обмеженого доступу, відповідно до рішення Мінінформації Білорусі. Цей список звичайні користувачі мережі не можуть побачити, однак його видно для інтернет-провайдерів.

У Мінінформації кажуть, що керувались законом "Про ЗМІ". Мовляв, у Білорусі заборонено розповсюдження інформації, направленої на пропаганду війни, екстремістської діяльності тощо.

Які ЗМІ потрапили у "чорний список"

Видання "Наша Ніва" та Naviny.by залишались одними з небагатьох незалежних доступних ЗМІ. Адже 22 серпня влада Білорусі заблокувала 73 сайти. Серед них опинились "Радіо свобода", "Єврорадіо", "Белсат", The Village й інші.

Попри блокування, ресурси можна відвідати за допомогою VPN.

До теми Масові протести в Білорусі: останні новини і що відомо – фото, відео

Що відбувається у Білорусі: коротко

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Хоча за результатами незалежних екзитполів перемогу здобула головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
  • Обурені виборці вийшли на мирні мітинги. Однак силовики влаштували жорстокий розгін протестів. Співробітники ОМОНу били людей, застосовували проти них зброю та затримували.
  • Країни ЄС не визнали результатів президентських виборів та засудили насилля над протестувальниками. Євросоюз розпочав процес санкцій проти білоруських посадовців.
  • З 11 серпня у країні почався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи відставки Лукашенка.
  • Протести і страйки тривають по всій країні досі.