До негативного вироку Діана була готова, про це вона розповіла "Громадському". Однак такого рішення суддів дружина Марківа ніяк не очікувала.
Важливо: Справа Віталія Марківа: Італія відмовила Україні у спільному розслідуванні
Так, італійський суд вирішив ув'язнити українського військового Віталія Марківа на 24 роки, прокурор просив 17.
Навіть у страшних снах я не могла передбачити, що можуть дати навіть більше, ніж просив прокурор. Шоком назвати, це легко сказати,
– сказала вона.
Водночас Діана зазначила, що чоловік нормально тримається. Її він заздалегідь готував до того, що вирок може бути негативним. Віталій наголошує, що все буде добре – "боротимемось до кінця".
"Він перебуває у в’язниці суворого режиму, там дуже суворий порядок, але в принципі тримається і почувається він нормально, наскільки це можна назвати нормальним: ходить до спортивного залу, читає книжки, старається дарма не витрачати час", – розповіла дружина ув’язненого.
Вона також додала, що мати відвідує Віталія раз на два тижні, але сама вона не їздить до нього.
Ми з Віталієм прийняли рішення, що мені краще не їздити,
– пояснила Діана.
Віталій Марків – боєць Нацгвардії, заступник командира взводу батальйону оперативного призначення імені Кульчицького, старший сержант. Воював в АТО з позивним "Італієць" – бо у 2003 році разом з родиною виїжджав до Італії. До України Марків повернувся у 2013 році, коли починалася Революція Гідності. На початку війни вступив у лави добровольчого батальйону, за якийсь час влився до складу Національної гвардії України.
Коротко про справу проти Марківа
У червні 2017 року старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа арештували в Італії за підозрою у вбивстві з міномета італійського журналіста-фоторепортера Андреа Рокеллі і його російського перекладача Андрія Миронова. Сам Марків не те, що не стріляв у журналіста, а й навіть не мав відповідного озброєння. Група італійського фотографа потрапила під обстріл з боку окупантів під Слов’янськом у травні 2014 року.
Відповідно до аргументів прокурора, Марків не вчинив злочину убивства, але начебто інформував керівництво Нацгвардії про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, зі свого боку, контактували з вояками ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь по групі іноземних журналістів.