Він підкреслив, що шостий пакет санкцій потрібно ухвалювати. А найважливішим його пунктом є саме нафтове ембарго щодо Росії.

Читайте також Спроба Росії послабити санкції означає, що вони діють, – розвідка Британії

Рішення повинні ухвалити одноголосно

Нам потрібно ухвалити рішення одноголосно. Вчора вдень, а також сьогодні вранці були важкі переговори,
– підкреслив Жозеп Боррелль під час ефіру телеканалу France Info.

Він також наголосив на тому, що сьогодні (30 травня – 24 канал) країни-члени ЄС зможуть дійти згоди. А це означає, що невдовзі санкційний зашморг навколо Росії може ще тугіше затягнутися.

Нагадаємо, що в неділю дійти згоди країни, які входять до складу Євросоюзу, не змогли. Водночас у представників було бажання дійти до спільного знаменника у питанні ембарго на нафту з країни-агресорки напередодні саміту ЄС.

Угорщина не стане на заваді

В ефірі Борреля спитали, чи розглядає він можливість виключення пункту про ембарго з чергового санкційного пакета. Зокрема через те, що Угорщина ніяк не може визначитися з тим, що вона хоче отримати замість свого голосу "За". Боррель відповів категорично.

Ні, я так не думаю... врешті-решт буде угода,
– підкреслив він.

Дійти певної згоди вдалося завдяки низці маніпуляцій і правок. Так, до кінця 2022 року Росія не зможе постачати свою нафту до країн ЄС. Натомість у неї буде можливість це робити завдяки нафтопроводу "Дружба". Саме через нього Угорщина, Словаччина та Чехія отримують нафту від країни-агресорки.

Таке рішення, підкреслив Боррель, дозволило врахувати потреби кожного члена ЄС. Таким чином ці три держави, які споживають від 7 до 8% російської нафти, матимуть "додатковий час для коригування".

  • Журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк підкреслив, що новий проєкт отримав чергову правку. У ній Європейська Рада закликає пришвидшити розгляд питання, пов'язаного з "тимчасовим винятком для сирої нафти, яка постачається нафтопроводом".
  • Раніше Йозвяк зазначив, що відсутність домовленостей стосується не лише нафтового ембарго та позиції Угорщини. Як з'ясувалося, деякі держави прагнуть, щоб громадяни Росії мали можливість продовжувати купувати нерухомість в ЄС.
  • Свою ж думку стосовно Угорщини висловив політолог Петро Олещук. Він зазначив, що ЄС дійсно ведеться на спроби країни його шантажувати. І найгірше те, що це негативно впливає не лише на ситуацію в Україні, а й в усьому союзі.

Варте уваги – Шольц звернувся до українців і наголосив, що Путін не переможе: дивіться відео