Про особливості бронювання розповів член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.

Читайте також Яку кількість чоловіків в Україні можна мобілізувати: у Раді дали чітку відповідь

Бронювання для працівників

Конкретний перелік підприємств, які є критично важливими, визначають міністерства та подають інформацію до Міністерства економіки.

Підприємство звертається до відповідного міністерства, демонструє, що воно підпадає під ті критерії, які ми передбачили і в законі, і зараз – постановою Кабінету міністрів,
– пояснив Веніславський в інтерв'ю.

Після перевірки міністерство вносить це підприємство до переліку критично важливих, що є підставою для подальшого бронювання працівників у визначених обсягах.

Але ми звертали увагу під час роботи над законом про мобілізацію, що не можуть бути ситуації, коли працівники торговельних супермаркетів – наприклад, прибиральники – на 100% заброньовані,
– додав нардеп.

За словами Веніславського, існує низка посад на підприємстві, які не є критично важливі для його функіцонування та багато з них можуть бути заміщені або не військовозобов'язаними, або жінками.

Він наголосив, що члени комітету звертали увагу Кабінету міністрів, Міністерства економіки, щоб не допускати зловживань і випадків, які матимуть соціально негативну реакцію.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Чоловіки за кордоном мають стати на військовий облік до 17 червня 2024 року. Для цього необхідно звернутися до ТЦК в Україні або ж подати заяву до дипломатичної установи за кордоном.
  • Головне управління розвідки запустило всеукраїнську рекрутингову кампанію, що спрямована, перш за все, на цивільне населення. Вона отримала назву "Став плюс".
  • Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації. Відповідно до нової постанови, доглядати за особами з інвалідністю може лише одна особа.