Як бізнес виходить з Росії

Відповідно до підрахунків Єльської школи менеджменту, близько 1 тисячі компаній покинули російський ринок. Деякі організації лише призупинили свою дільність або ж навіть продовжили працювати, попри усі дії росіян.

Читайте також Shell залишилася найдорожчим нафтогазовим брендом світу

Зокрема Auchan та Benetton продовжують діяльність у Росії. Таку політику вони пояснюють бажанням допомагати цивільним росіянам і забезпечувати їх необхідними товарами.

Компанії, які все ще прагнуть вийти з Росії, ймовірно, зіткнуться з подальшими труднощами і будуть змушені миритися з великими списаннями та втратами,
– наголошує експерт Ян Мессі

Як на це реагує Кремль

Кремль вирішив відповісти компаніям, які виходять з російського ринку. Росія хоче не менш як 50% від ціни продажу іноземних активів. На фоні відсутності рішучих дій з боку Заходу, вимоги Кремля посилюються.

Наприклад, компанія Danone при продажі активів втратила орієнтовно 1,3 мільярда доларів. Збитки інших компаній сягнули 90% від вартості. Зараз Кремль взяв під свій контроль активи таких західних компаній:

  • Carlsberg;
  • Uniper;
  • Fortum;
  • OMV.

Ще в 2022 році у Росії прийняли закон, що регулює роботу з інвесторами з "недружніх" країн. Йдеться про держави, що ввели або підтримали санкції проти Росії. Відповідно до цього рішення, продаж активів таких компаній має відбуватися зі згоди державних органів влади.