Про це повідомляють казахські ЗМІ з посиланням на Національну палату підприємців. У місцевому МВС заявляють, що від дій протестувальників постраждали близько 100 об'єктів торгівлі і банків.
Читайте також Не витримав напруги: голова відділу комунікацій Meta пішов з посади
Збитки казахського бізнесу
Глава МВС Казахстану Єрлан Тургумбаєв заявив, що під час протестів у Казахстані було розграбовано 100 бізнес-об'єктів. При цьому у зруйнованому під час заворушень Алмати почалися роботи з відновлення об'єктів.
Додамо, що у ході протестів припиняли або скорочували виробництво хлібзаводи та пекарні. Зазначається, що основний виробник "Аксай нан" зменшив обсяги виробництва вдвічі. В Алмати фіксувались факти різкого завищення вартості хліба.
Раніше також повідомлялось, що чотири найбагатші людини Казахстану втратили понад 3 мільярди доларів після початку протестів. Серед бізнесменів, у яких суттєво скоротився капітал, – донька та зять колишнього президента країни Нурсултана Назарбаєва.
Масові протести у Казахстані: коротко
- 3 січня на вулиці кількох міст у Казахстані вийшли люди. Тоді вони вимагали зниження вартості газу. Влада вимоги виконала, однак мітингувальники вирішили не розходитися.
- Вони заявили, що це була лише 1 із вимог, а 5 січня ситуація загострилася. Протести охопили 15 міст країни. Через це на усій території Казахстану ввели надзвичайний стан.
- Президент Касим-Жомарт Токаєв закликав ОДКБ ввести війська. Через кілька годин прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що організація підтримала це прохання.
- Першою свій контингент ввела Росія. Літаками до Казахстану перевезли військових та спецтехніку. Однак введення військ у Кремлі підтвердили лише ввечері 6 січня.
Масові протести у Казахстані: дивіться відео