За даними Департаменту стратегічних розслідувань та Нацполіції, підприємства налагодили схему виведення коштів у країну-агресорку й механізм ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Forbes пише, що йдеться, ймовірно, про Київський картонно-паперовий комбінат у місті Обухів та уродженця росії Володимира Крупчака.
Читайте також Гривневий платіжний шлюз GEO Pay почав співпрацю із Gate․io
Арешт майна російського паперового магната в Україні
У ході міжнародного співробітництва правоохоронці встановили, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну згадані підприємства продовжували здійснювати фінансові операції з країною-агресоркою через посередників в Євросоюзі. Ці прибутки поповнювали російський бюджет, з якого фінансується армія окупантів та її злочини проти України.
У межах кримінального провадження Офіс генпрокурора наклав арешт на корпоративні права, заводи, комбінати, земельні ділянки та інші об'єкти нерухомості загальною вартістю понад 10 мільярдів гривень. Бізнес звинувачують в ухиленні від сплати податків та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом.
До слова, наразі арештовані активи планують передати в управління АРМА. Отримані від реалізації активів гроші згодом можуть бути використані для потреб Збройних Сил України та відбудови зруйнованої інфраструктури.
Зазначається, що ще у травні правоохоронці провели обшуки у приміщеннях підприємств й вилучили документацію фінансово-господарської діяльності та чорнові записи фінансової звітності.
В Україні арештували активи ексдепутата держдуми росії: дивіться відео
Ймовірний фігурант справи
Видання Forbes зазначає, що кримінальне провадження й арешт майна, ймовірно, стосується власника Київського картонно-паперового комбінату Володимира Крупчака. Він справді є колишнім депутатом держдуми росії й займався бізнес-діяльністю в Україні з 2000 року.
Тоді він став заступником голови наглядової ради і радником генерального директора Київського картонно-паперового комбінату в Обухові, й того ж року ініціював створення в Архангельській області регіональної організації "Єдність", яка згодом трансформувалась у "єдіную расію".
У 2018 році Крупчак став кінцевим бенефіціарним власником Київського КПК через австрійсько-німецьку компанію Pulp Mill Holding. Після корпоративного конфлікту з російським олігархом алєгам дєріпаскай Крупчак повністю перебрався в Україну й у 2007 році отримав українське громадянство.
У 2019 році він начебто відмовився від українського паспорта й отримав громадянство Кіпру, проте наразі невідомо, чи виходив він протягом усього цього часу з російського громадянства взагалі.