Разом із показником мінімальної зарплати у наступному році будуть зростати і ринкові виплати, зауважила експертка з підбору персоналу під час розмови з 24 Каналом Олена Куцоконь.

Читайте також Психологія ціноутворення: які стратегії максимізації прибутку варто взяти до уваги

Олена Куцоконь

Керівник відділу з підбіру персоналу у Smart Solutions

За останні 6 місяців зарплати зросли в середньому на 10% в різних компаніях. Ця тенденція зберігатиметься й в наступному році. Прогнозується зростання ще на 15 – 20%. Це повʼязано насамперед з кадровим голодом і боротьбою бізнесів за кваліфікованих працівників.

Бізнес планує підвищувати зарплату

Європейська бізнес-асоціація провела дослідження, яке підтримало позитивні прогнози. Його результати свідчать, що наступного року 87% українських компаній підвищать зарплату працівникам та розширять штат.

За словами Олени Куцоконь, наразі нестача кадрів становить близько 30%. Через це бізнеси вдаються до різних стратегій утримання та залучення кадрів. Зокрема, пропонують не тільки фінансові, а й нематеріальні стимули, такі як навчання та розвиток працівників.

Окрім того, дефіцит спеціалістів спонукає підприємства передивлятися свої стратегії найму та залучати не тільки молодих працівників, але й фахівців передпенсійного віку. Це сприяє подоланню "ейджизму", адже роботодавці оцінюють кожного спеціаліста за його професійними навичками та потенціалом, а не за віком.

Олена Куцоконь проаналізувала, що в пʼятірку міст з найбільшою середньою зарплатнею входять:

  • Київ, де працівник отримує 17 – 18 тисяч гривень;
  • Одеса, Харків – 15 тисяч гривень;
  • Львів, Дніпро – 14 тисяч гривень.

Найбільший приріст зарплати впродовж 2023 року відбувся на Заході країни (+23%) та в центральних областях (+17%). Це зумовлено релокацією бізнесу та переїздом людей з прифронтових областей у більш безпечні регіони. На ці фактори вказують і темпи відновлення ринку праці на цих територіях.

За результатами дослідження OLX, більшість роботодавців (44%) переглядають зарплатню раз на рік, 23% – раз на пів року та 7% – щомісячно.

Яку зарплату заклали у бюджет-2024


У Бюджеті на 2024 рік закладені показники мінімальної зарплати у 7,1 тисячі гривень з 1 січня та 8 тисяч гривень з 1 квітня.
Мінекономіки прогнозує, що це підніме показник середньої зарплати в Україні з 18,1 тисячі до 21,8 тисячі гривень.

Згідно з даними порталу Work.ua, найвищі зарплати у 2023 році отримували наступні фахівці (у рейтингу не враховані керівники та ІТ-сфера):

  • військові – 20 – 125 тисяч гривень;
  • медіабаєр – 55 тисяч гривень;
  • водій-міжнародник – 45 тисяч гривень;
  • технолог кондитерського виробництва – 40 тисяч гривень;
  • рієлтор – 37,5 тисячі гривень;
  • бізнес-аналітик – 35 тисяч гривень.