Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у своєму фейсбуці написав, що 9 грудня стане важливим днем для України.

Важливо: Зеленський провів закрите засідання РНБО щодо нормандської зустрічі: результати

Від успішності перемовини у нормандському форматі залежить майбутнє країни. У цей день не має бути політики і боротьби – лише державницька позиція задля України. Червоні лінії будуть дотримані, а наші території – повернуті,
– наголосив спікер Ради.

Водночас речниця президента Юлія Мендель нагадала у фейсбуці, що в Парижі Володимир Зеленський підніматиме три основні питання:

  • терміни і умови повернення полонених українців;
  • справжнє, а не "фейкове" припинення вогню;
  • виведення чужих військ і бандформувань з території Донбасу.

Цікаво: Пристайко окреслив червоні лінії України у нормандському форматі

За її словами, перші два питання будуть найважливішими, адже стосуються життя українців. Третє важливе для проведення виборів на усій території Донбасу. Вони можуть відбутися лише за умови, що з окупованих районів виведуть війська РФ та незаконні бандформування.

"Логіка проста: не зможуть на Донбас зайти українські партії, не зможуть там бути міжнародні спостерігачі, не зможуть люди проголосувати відкрито і незаангажовано під дулом автоматів. Спочатку – наш кордон, потім – вибори, адже це наші території, а місцеві вибори проходитимуть по всій Україні", – підсумувала Мендель.

Зауважимо, 8 грудня у Києві запланована акція протесту проти капітуляції України. Людей на Майдан закликали вийти три політичні фракції: "Голос", "Батьківщина" і "Європейська солідарність".

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.