В країні все ще триває гостра політична та гуманітарна криза, тому Олександр Лукашенко хоче довести Заходу та Україні, що з ним треба спілкуватися. А також він може бути джерелом проблем, тому що контролює територію й має можливість виступати з будь-якими ініціативами. Про це в прямому ефірі на 24 каналі розповів кореспондент видання "Радіо Свобода" Валерій Калиновський.

Важливо Хасиди застрягли на білорусько-українському кордоні: що відомо

"Я не розумію, чому хасиди повелися на це, чому вони приїхали. Вони мали надію, що зможуть потрапити через Білорусь до України? Понад півтори тисячі поїхали на кордон та створили таку ситуацію", – зазначив Калиновський.

Він додав, що наразі все врегульовується. Вже 570 хасидів з тих, які були на нейтральній території, сіли на автобуси та поїхали у глиб Білорусі. Прикордонна служба також пообіцяла, що свій новий рік паломники зустрінуть не у наметах, а в готелях та синагогах.

Читайте також Яка ситуація на кордоні України з Білоруссю після заяви Лукашенка

"В цьому МЗС Білорусі знайшло можливість дорікати українській владі, яка начебто не дотримується прав людини, бо не пускає хасидів. Проте влада Білорусі не пускає на свою територію голову римо-католицької церкви, який має білоруський паспорт, – архієпископа Тадеуша Кондрусевича. І жодних заяв з цього приводу не ухвалює", – розповів Валерій Калиновський.

Ситуація з хасидами на кордоні Білорусі та України: головне

  • 14 вересня понад тисяча хасидів спробували потрапити в Україну через кордон з Білоруссю.
  • Українські прикордонники хасидів не пропускають, адже до 28 вересня Україна закрила кордони для іноземців.
  • 15 вересня МЗС звернулось до білоруської сторони з проханням не впускати хасидів до України.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко хотів домовитися з Україною про "зелений коридор" для хасидів.
  • 16 вересня уряд ухвалив рішення закрити пункт пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні з Білоруссю.