Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він також зазначив, що коментувати кількість загиблих та полонених варто лише після перемоги України.
Читайте також Катастрофи на фронті немає, зброю надають швидко, – військовий експерт
Все, що буде обговорюватись у нашому публічному просторі, окупанти обов'язково вивчать і шукатимуть інструменти, аби розколоти нас, як суспільство,
– зазначає Черник.
"Я особисто, коментуватиму такі болючі теми, лише після нашої перемоги," – додав експерт.
Міністр оборони України Рєзніков прокоментував втрати ЗСУ
Олексій Резніков наголосив, що ситуація на фронті – важка. Україна втрачає щодня до сотні своїх захисників. Ще до 500 зазнають поранень, розповів міністр оборони. Росія продовжує тиснути масою, однак стикається з потужним опором та зазнає величезних втрат.
Попередня інформація про українські втрати на війні
Наразі Україна не озвучує свої втрати на фронті. Річ у тім, що цей фактор може деморалізувати суспільство, тому поки обмежуються загальними цифрами. Запекла війна, яку розв'язала Росія, триває, тому, очевидно, що втрати є.
Щоправда, радник глави Офісу Президента Олексій Арестович зазначав, втрати у ЗСУ набагато менші, ніж в російських окупантів.
Президент України про втрати в лавах українських захисників
Президент Володимир Зеленський кілька разів озвучував приблизні цифри. Наприклад, 15 квітня в інтерв'ю CNN Зеленський сказав, що загинули 2500 – 3000 українських військових, а понад 10 тисяч – зазнали поранень.
До теми ЗСУ вдарили по ворожих позиціях під Слов'янськом та відбили штурм біля Тошківки
Наприкінці травня Зеленський сказав, що втрати українських бійців близькі до 100 людей на день.
На початку червня президент заявив про таку ж статистику, як і Резніков. За словами Зеленського, ми втрачаємо 60 – 100 військових на день убитими в бою і близько 500 людей пораненими.
Повоєнна адаптація українських захисників
В умовах війни крім питань забезпечення озброєнням та гідною зарплатнею є важливим і питання реабілітації українців та українок, які стали ветеранами бойових дій.
Уряд уже розробляє програми для підтримки військовослужбовців, щоб допомогти їм повернутися до цивільного життя. У нових реаліях ситуація суттєво змінилася, про це розповіла міністерка з питань ветеранів Юлія Лапутіна.
Тепер ветеранами бойових дій, здебільшого є українці та українки віком від 18 до 45 років. Найпершим пунктом у допомозі ветеранам бойових дій є психологічна реабілітація. Український уряд обрав у цьому напрямку новий підхід та вже схвалив відповідну постанову.
Детально про ситуацію з озброєнням та яка ситуація на фронті: дивіться відео