У Міноборони аргументували відмову тим, що Німеччина має бути готовою до того, що росія може скористатися будь-якою слабкістю в оборонній готовності НАТО. Це для 24 каналу прокоментував німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.
До теми Після відмови Міноборони Німеччини надати Україні зброю Шольц заявив про підтримку Києва
Німеччина має не так багато техніки
Він зауважив, що сучасна Німеччина є сильною та потужною державою в економічній сфері, але не в оборонній. У арсеналі цієї країни є не так багато техніки. Так, за словами Умланда, якщо США мають приблизно 6000 танків, то Німеччина – лише 300, тобто вона дійсно не має можливості передати Україні багато. Він вважає таку малу кількість накопиченої техніки великою помилкою з боку Німеччини.
Для Німеччини це справді непростий виклик. Я думаю, що Україна зараз має більш боєздатну армію, аніж Німеччина,
– констатував політолог.
Крім того, він нагадав, що наразі діє політика Заходу щодо того, щоб не передавати України танки західних зразків. Те, що досі передавали Україні з НАТО – радянські типи танків. Умланд вважає, що якщо інші країни Альянсу почнуть передавати саме західні танки, до них, наскільки зможе, долучиться й Німеччина.
Військова співпраця – нова для Німеччини
Політолог визначив ще одну проблему не такої активної підтримки України. Він пояснив, що для Німеччини така галузь зовнішньої політики як військово-технологічна співпраця – дуже нова. До лютого 2022 року там фактично цим не займалися.
Традиційними для зовнішньої політики Німеччини є інвестиції, культурний обмін, наукова співпраця. Натомість військові питання для країни є новими, тож там, ймовірно, чекають, що будуть робити США, Велика Британія, Франція.
"Уряд дивиться на інші країни, і шукає свій шлях в цьому. Тому все так повільно відбувається", – переконаний Умланд.
Якась важка техніка з Німеччини вже є в Україні, але не стільки, скільки треба. На жаль, Німеччина не підготувалася до цієї війни – і в енергетиці, і у військових справах,
– підсумував політолог.
Політолог Умланд пояснив політику Німеччини щодо військової допомоги Україні: дивіться відео
Як Німеччина допомагає Україні зброєю: останні новини
- На початку серпня Україна отримала від Німеччини реактивні системи залпового вогню MARS II.
- Крім того, цього місяця до нас прибули 4 зенітні танки Gepard, 49 тисяч боєприпасів для систем ППО та іншу допомогу.
- Днями у Німеччині оголосили, що передадуть Україні 225 високоточних артилерійських снарядів Vulcano для гармат 155-го калібру.