Така ситуація може бути поганим знаком для України. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Дивіться також Росія гарантуватиме безпеку Сі Цзіньпіну в Києві: чи наважиться він приїхати

Опозиціонер пояснив, що лідер Китаю уникає розмов з президентом України, бо він не настільки наївний, щоб думати, що зможе пояснити свою позицію Зеленському і переконати його в реалізації китайського "мирного плану".

Отже, будь-яка розмова із Зеленським буде для Сі Цзіньпіна провальною, бо це фактично буде означати провал його місії,
– додав мовець.

"Така собі провокація"

Яковенко припустив, що китайська місія з самого початку була задумана як такий собі фейк. Тобто пропонується мирне врегулювання, яке обговорюється з Владіміром Путіним. А далі Китай міг би сказати: "Дивіться ми це пропонуємо Україні та Заходу, вони це відкидають, отже, ми миротворці з Путіним, а Україна і Захід – це розпалювачі війни".

Я дуже сподіваюся помилитися, але поки що це виглядає як дуже велика провокація. Як спроба роздмухати цю пожежу війни замість того, щоб спробувати її його погасити. А переконати Путіна вивести війська, я гадаю, це мало реально. Сі навіть не буде намагатися, бо цього немає в його плані,
– резюмував Яковенко.

З чим лідер Китаю приїхав до Путіна: дивитись відео

Лідер КНР був з візитом у Путіна

  • 20 березня у Кремлі відбулася зустріч президента Китаю Сі Цзіньпіна та президента Росії Владіміра Путіна. До неї була прикута увага чи не всього світу. Вони переважно нахвалювали один одного.
  • У The Washington Post цю зустріч прокоментували так: "Пекін відмовляється засуджувати вторгнення, звинувачує Сполучені Штати у війні та критикує західні санкції, спрямовані на те, щоб позбавити путінську військову машину коштів".
  • Війну в Україні російський диктатор та глава Китаю обговорюватимуть вже сьогодні, 21 березня.