Чи працюватиме домовленість зі Словаччиною

Подібні домовленості вже неодноразово укладалися й з іншими країнами, однак особливого результату вони не дали. Про це 24 каналу розказав військовий експерт, головний редактор видання Defence Express Олег Катков. За його словами, коли мова йде про будь-яке постачання озброєння від Німеччини, вкрай важливо бачити та розуміти всі нюанси.

Зверніть увагу Це наша помилка, – німецький політолог пояснив, чому Німеччина передає Україні мало техніки

Так, військовий експерт пояснив, що 15 танків Leopard 2A4, які має отримати Словаччина, німці зможуть передати орієнтовно 2023 року, лише один, можливо, поїде туди цьогоріч. А зважаючи на попередні схожі домовленості з Німеччиною та стан її оборонної сфери, не факт, що у Словаччині взагалі побачать "Леопардів".

"Мені здається, що Німеччина максимально надуває щоки тим, що вона нібито є щитом всієї Східної Європи та НАТО", – вважає Катков.

Насправді ж ця країна вже понад 20 років не виконує норму НАТО відносно витрачання на оборону 2 відсотків від ВВП. Німеччина постійно економила на цьому, і зараз воно дається в знаки.

Куди поділися обіцяні німецькі "Леопарди"

Редактор Defence Express зауважив, що раніше Німеччина фактично кинула Польщу. Там пообіцяли, що також постачатимуть Польщі Leopard 2, а натомість Польща передасть Україні танки Т-72, PT-91 Twardy. Але Польща досі не отримала ще жодного танку з Німеччини. При цьому причин для цього нібито немає.

"Дійсно, у строю Бундесверу є близько 250 "Леопардів" у різних модернізаціях. Але декларувалося те, що в них на складах їх значно більше, мова йде про 300 – 400 одиниць на зберіганні. Тобто немає складності передати танки, які вони все одно не використовують", – пояснив військовий експерт.

Він припускає, що машини могли використати для "канібалізму техніки". Німеччина у великій кількості продавала "Леопарди", а їх потрібно якось обслуговувати, звідкись діставати двигуни, стволи та інше. Крім того, на базі Leopard 2 створені й інші машини, які Німеччина також активно експортувала, до прикладу відомі САУ PzH 2000.

Мені здається, що Німеччина просто "заканібалізувала" ці танки, які були на зберіганні, зробила з них іншу зброю, що успішніше йшла на експорт, наприклад PzH 2000 і там від всього "багатства" залишилося вкрай мало,
– припустив Олег Катков.

"Нова" військова допомога не така вже й нова

Також військовий експерт пояснив, що пакет військової допомоги Україні, про який вчора оголосив Шольц, не такий вже й новий. У його заяві йшлося про те, що Німеччина виділяє пів мільярда євро на допомогу Україні, зокрема до цього пакета мають увійти 3 IRIS-T, нові високоточні снаряди, 20 пускових ракетних установок, БРЕМи тощо.

Однак про всі компоненти "нової" допомоги офіційно заявляли раніше – про щось зовсім нещодавно, а про щось – ще кілька тижнів тому. А, до прикладу, ті самі 3 додаткові комплекси IRIS-T ще потрібно виготовити – постачатимуть їх у 2023 році.

Шольц всього-на-всього повторив те, про що вже заявляли офіційно. Але зробив це з такою помпою, що всі подумали, що це новий пакет,
– зауважив Катков.

Він додав, що не виключає можливості такої ситуації в Німеччині, за якої їм не залишається нічого, аніж голосніше кричати про те, що вони є східним флангом НАТО. Однак абсурдно, що при цьому вони не виконують навіть план НАТО щодо витрат.

Катков пояснив нюанси постачання зброї Німеччиною: дивіться відео


Нагадаємо, що депутати Бундестагу закликали активізувати допомогу Україні від Німеччини та збільшити постачання зброї. Однак німецьке Міноборони відхилило цю пропозицію, аргументуючи відмову тим, що путін може скористатися будь-якою слабкістю та навіть тимчасовим проломом в оборонні готовності НАТО. ​