Також він розповів, що керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов особисто бере участь в операціях на землі й на воді. Водночас для самих українських розвідників це додатковий стрес.

Дивіться також Максимальний стрес, – керівник спецпідрозділу ГУР розповів про операції за участю Буданова

Завдання зайти на ЗАЕС

Як зазначив розвідник, звільнення ЗАЕС належало до комплексу завдань його підрозділу. Вони повинні були зайти на станцію та утримувати її. Однак, на жаль, зробити цього не вдалося.

Від Енергодара до Скель у бік Василівки в нас було десь 7 висадок. Як наслідок, сили, які тоді перекидав противник, щоб іти на Запоріжжя, були змушені розтягнути на берегову зону,
– розповів він.

За словами Тимура, окупанти з усіх сторін підтягнули свої резерви – і артилерійські установки, і бронетехніку. Коли ворог зрозумів, що бійці збираються проводити заходи, то вони накопичили людей у декілька разів більше, ніж було до того.

Хотіли, планували, заходили, відходили, потім з різних сторін заходили. Зрозумійте, це було питання логістики. Позаду тебе 17 кілометрів і туди нічого не затягнеш із бронетехніки на плавзасобах,
– наголосив розвідник.

Він також додав, що був значний ризик підриву Запорізької АЕС, однак ці спроби взяття об'єкта виявилися набагато сильнішими, ніж зазвичай на наземних операціях.

Поточна ситуація на ЗАЕС: коротко

  • Днями гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відвідав Запорізьку атомну електростанцію. Проаналізувавши її стан, він окреслив небезпеку на станції під окупацією Росії. За його словами, передусім – це закінчення терміну експлуатації ядерного пального в реакторах, а також скорочення технічного персоналу станції.
  • Глава МАГАТЕ додав, що буде домовлятися з Росією про детальну оцінку стану палива.
  • Депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко також розповів, що ситуація на Запорізькій атомній електростанції хоч і зберігається критичною, однак є контрольованою, принаймні за словами місцевих мешканців. Це пов'язано з тим, що вона не працює так, як мала б.