Що відомо про ідею скоротити кількість нардепів до 300?

Читайте також: На ефективність роботи Ради впливають інші речі, а не кількість депутатів, – експерт

29 серпня Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкт про зменшення кількості народних депутатів до 300 та закріплення пропорційної виборчої системи в Україні. Рада скерувала цей документ на розгляд Конституційного Суду.

Є опосередковані статистичні дані, які дозволяють дійти висновку про реальну кількість населення України. Коли запроваджували цифру 450 (нардепів), було близько 50 мільйонів (населення), зараз – приблизно 30, плюс-мінус. Тому пропорційна залежність зберігається,
– сказав представник президента в КС в інтерв’ю "Цензор.НЕТ".

Окрім того, нагадав Веніславський, ще історично склалося, коли в епоху національно-визвольних змагань на початку 20 століття якраз передбачалося, що має бути 300 депутатів парламенту незалежної України.

"Згадайте ще Всеукраїнський референдум 2000 року з приводу реформації системи державного управління. Тобто у цій цифрі (300 нардепів) багато складових", – сказав фахівець із конституційного права.

Коли може відбутися скорочення кількості нардепів?

Читайте також: Чому зменшення кількості депутатів є логічним: пояснює Заліщук

На запитання про те, коли може відбутися скорочення кількості народних обранців, Веніславський відповів, що спершу треба, щоб відповідний законопроєкт нардепи проголосували на цій чи на наступній Ради, яка відкриється у перший вівторок лютого 2020 року. А потім на наступній черговій – затвердили двома третинами голосів. Після того, як проголосований закон набуде чинності, на наступних виборах українці обиратимуть 300 народних депутатів.