Про це В’ятрович сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода".

24 канал повідомляв, що згідно з результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", 47% українців позитивно ставляться до Леоніда Брежнєва та лише 36% українців мають таке є ставлення до Степана Бандери.

Що стосується Леоніда Брежнєва, то це певний атавізм чи інерція. Тому що для багатьох українців Брежнєв – це особа, з якою асоціюється майже 20 років їхнього життя, коли він очолював Радянський Союз,
– сказав директор Українського інституту нацпам’яті.

Читайте також: Скільки українців тепло та дуже тепло ставляться до Росії: неймовірні цифри

Зважаючи на те, що це люди, які згадують про те, що сталося майже 40 років тому, у той момент були достатньо молодими. І ці 20 років у приватному їхньому житті, можливо, справді припали на найбільш цікаві й приємні моменти,
– пояснив В’ятрович.

Щодо Бандери, то директор УІНП сказав, що лідер ОУН у радянські часи був головним антигероєм і залишається одним із головних антигероїв сучасної російської пропаганди. Відповідно, зауважив В’ятрович, переосмислення постаті Бандери – це те, що тільки починається.

До слова, 5 грудня стало відомо, що група депутатів Верховної Ради виступила з ініціативою повернути Степану Бандері звання Героя України посмертно.

Хто такий Степан Бандера? Український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу ОУН – голова Проводу ОУН-Б. Разом з Ярославом Стецьком були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Невдовзі після цього гітлерівці помістили Бандеру під домашній арешт, а потім – у центральну Берлінську в’язницю. 2 роки перебував у концтаборі Заксенгаузен, згодом Бандеру звільнили та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак він відхилив пропозицію та на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Бандеру в Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.