Секретар Ради національної безпеки та оборони України заявив в інтерв'ю LIGA.net, що люди мають страх. Проте посадовець запевнив, що захищатися мають всі – всі повинні мати навички захисту, перш за все – себе, пише 24 Канал.

Дивіться також З надувними "пончиками" штурмували Тису: ДПСУ впіймали чергових "безсмертних" ухилянтів

Що Данілов сказав про демобілізацію

Олексій Данілов відповів на питання, чи є комплексне бачення у Ставки Верховного Головнокомандувача питання демобілізації.

Якщо виникає те чи інше питання, яке потребує розгляду на Ставці, кожен член Ставки має право надати в апарат РНБО свої пропозиції. Перш за все це стосується тих, хто безпосередньо має відношення до військової справи. Валерій Федорович Залужний, міністр оборони (Умєров – 24 Канал) та генерал Шаптала постійно там присутні. Якщо вони подають до нас документи – ми не маємо права не розглянути,
– заявив секретар РНБО.

Водночас він додав, що на Ставці можуть обговорювати багато питань, проте для переходу їх в наказ Верховного Головнокомандувача, має бути офіційне подання до апарату РНБО будь-кого із членів Ставки.

Олексій Данілов також прокоментував тезу, що відсутність рішення про демобілізацію може підірвати суспільство зсередини. Посадовець зауважив, що розуміє, що люди мають відпочивати.

"Я думаю, що, послухавши нашу розмову, члени Ставки, безпосередні військові, зроблять пропозиції, що мають бути визначені якісь правила", – заявив Данілов.

Водночас він запевнив, що це не значить, що військові не мають відпочинку, адже бригади відправляються на відновлення. Ба більше, є такі бійці, яких звідти й не витягнеш через бажання воювати.

Демобілізація в Україні: коротко

  • Ще весною 2023 року петиція про демобілізацію після 1,5 року служби набрала 25 тисяч підписів. Тоді її мав розглянути Володимир Зеленський.
  • Президент України у червні заявив, що наші військові мають ротації, коли відчувають втому від постійної роботи на фронті. За його словами, ротації відбуваються під керівництвом Головкому та Генштабу.
  • У липні український лідер підписав документ про демобілізацію військових, чиї родичі загинули чи зникли безвісти на війні. Мовиться про загиблих чи зниклих чоловіка, дружину, сина, дочку, батька, матір, діда бабусю, рідних брата або сестру.