Сам Денис Монастирський вже порівняв свою майбутню роботу з великою жертвою. "Я розумію, на яку жертву йду. Як людина, як особистість, як політик, але я зробив цей вибір і буду претендувати на цю посаду", – прокоментував свою номінацію Монастирський та дав зрозуміти, що це була воля президента.

Читайте також На посаду глави МВС Зеленський запропонував Дениса Монастирського

Біографія Дениса Монастирського

Майбутній політик народився 12 червня 1980 року у Хмельницькому. Освіту здобував на малій батьківщині – в місцевому університеті управління та права (ХУУП). Молодий ВИШ був не надто престижним, але давав дипломи з модних тоді напрямків, а ще мав власну команду КВК (клуб веселих та кмітливих), вона була частиною популярної команди "Три товстуни". Членом команди був нинішній віцеспікер Руслан Стефанчук.

Денис Монастирський та його "жертовність":

Перемога "Слуги народу" на соціальному ліфті винесла на гору багато так званих "нових облич".

Одним з них був Монастирський. Після отримання диплому про вищу освіту він вирішує продовжувати навчання, але вже у Києві. Він пише дисертацію в столичному Інституті держави та права імені Корецького. Тема кандидатської, яку Монастирський захистив у 2009-му році, – "стабільність закону".

Юрист напохваті

Паралельно з написанням дисертацію молодий юрист викладає у alma mater та працював у приватному секторі. Монастирський був юристом Hillmont Partners та "Лігал Консалтинг". Крім того, Монастирський активно займався громадською діяльністю, був членом культурницьких організацій.

Монастирський у якості експерта з питань реформування правоохоронної та судової систем долучився до Українського інституту майбутнього, засновником і найвідомішим діячем якого тривалий час був чинний заступник міністра внутрішніх справ і, де-факто, рупор Арсена Авакова – Антон Геращенко.

У роки депутатства Геращенка Денис Монастирський був його помічником, а ще активно "світився" у "тусовці". Зокрема, Монастирський був секретарем Конкурсної комісії з формування Державного Бюро Розслідувань (нині там працює його дружина – Жанна Монастирська).

монастирський

Денис Монастирський на реставрації Меджибізького замку / фото – фейсбук політика

Член Зе-команди

Хмельницькі та київські зв’язки допомогли Монастирському стати членом команди Зеленського. Він був учасником так званої "групи нижніх" – неформального угруповання в Зе-команді, про яке стало відомо завдяки злитому дампу в розслідуванні Bihus.info. "Нижні" – це вихідці з юркомпанії нині померлого Сергія Нижнього Hillmont Partners. Ця компанія займалася юридичним супроводом "Кварталу 95". Монастирський фактично був рекрутований до нового політичного проєкту.

Читайте також Помер Сергій Нижний: біографія, що відомо про хворобу юриста

Він став одним з перших експертів Зе-команди, його напрямком роботи прогнозовано стали питання реформування правоохоронної системи, а ще був юристом передвиборчого штабу Зеленського.

Монастирський та Дмитро Разумков на вже легендарному курсі молодого нардепа, літо-2019 / Фото – фейсбук нардепа

Народний депутат

Після перемоги колишнього коміка на виборах президента прийшов час "роздачі слонів" для членів його команди. На парламентських виборах-2019 Монастирський йшов під високим 19-м номером. Як член монобільшості, Монастирський очолив комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, у просторіччі так званий – "міліцейський комітет".

За 2 роки роботи Монастирському на відміну від багатьох колег вдалося зберегти репутацію та авторитет. Він – надзвичайно активний парламентар, згідно з даними руху ЧЕСНО, він був одним із народних депутатів, хто подав найбільше законодавчих ініціатив. Також він є членом Національної ради з питань антикорупційної політики.

На комітеті / Фото – фейсбук нардепа

Також Монастирський налагоджував співпрацю з Офісом Генерального Прокурора та намагався вивезти з глухого кута ситуацію навколо НАБУ, підвищити заробітну плату поліцейським та забезпечити легітимне наповнення президентським ідеям по боротьбі з корупцією та "злодіям у законі".

Депутат був також і обережним критиком МВС. Саме під його головуванням на комітеті розглядалися резонансні ляпи відомства Авакова та неодноразово з'являлося питання про відставку міністра. Тривалий час вони залишалися у статусі розмов і консультацій й лише у липні 2021 року набули реального статусу.

До теми Ймовірний наступник Авакова Монастирський видав Киві довідку про важливість його дисертації

Квартирне питання

Монастирський не був фігурантом гучних скандалів, але все ж не уник їх.

Зокрема, у лютому 2021 року депутат придбав квартиру у Києві в ЖК "Галактика" на вулиці Євгена Сверстюка за 100 000 доларів. Ціна за помешкання в 97,4 м² не було ринковою – депутат заплатив, мінімум на 500 000 гривень менше. У поясненні журналіста PavlovskyNews Монастирський "зради" не побачив і пояснив, що гроші зібрав від продажу всього наявного майна у Хмельницькому.

Це підтверджує декларація за 2021 рік, щоправда, там є ще одна київська квартира – площею понад 100 м². Вона була придбана у травні 2019 року (якраз після перемоги Зеленського) за 3 мільйони гривень.

Денис Монастирський з дружиною Жанною / Фото – фейсбук нардепа

Монастирський з синами Павлом і Михайлом / Фото – фейсбук нардепа

Особисте життя Дениса Монастирського

Денис Монастирський разом з дружиною Жанною виховують двох синів – Павла та Михайла.

Дружина депутата заробляє у ДБР вдвічі більше за чоловіка (1102008 гривень проти 537225 гривень).

У власності родини є дві автівки – Suzuki SX-4 2008 року та KIA SPORTAGE 2017 року випуску.

Денис Монастирський не надто довіряє банківській системі, а тому зберігає понад 2 700 000 гривень готівкою і майже 600 000 гривень на рахунках в Приватбанку.