Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін 4 грудня повідомив про те, що вдалося повернути з тимчасово окупованих територій родину. З сім’єю працюють медики та психологи.

Дивіться також У ЗСУ підтвердили удар по російській нафтобазі в Луганську

Повернули у безпечне місце

Повернення стало можливим завдяки організації Save Ukraine у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, органами опіки та піклування, службами у справах дітей.

Олександр Прокудін зазначив, що ця робота триватиме, допоки всі українські діти не будуть вдома. З початку 2023 року уже вдалося повернути 158 дітей Херсонщини.

Як Росія викрадає українських дітей

  • 1 вересня омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що 386 українських дітей окупанти віддали російським родинам. Він зазначив, що щодо них або розпочалася процедура, або завершилася процедура усиновлення.
  • Українські волонтери із Save Ukraine повернули з тимчасово окупованої території двох дітей разом з їхніми батьками. Окупаційна влада примушувала батьків змінювати українські свідоцтва про народження їхніх дітей на документи російського зразка, а батька намагалися поставити на військовий облік.
  • В жовтні 2023 року стало відомо, що 19 українських дітей вдалося вивезти з тимчасово окупованих територій в рамках 12 рятувальної місії. Це вже 196 дітей, яких команда організації Save Ukraine повернула в Україну.