Про це повідомив колишній уповноважений президента з прав дитини і засновник Save Ukraine Микола Кулеба, передає 24 Канал. За його словами, росіяни намагались тиснути на батьків.

До вашої уваги Прибув додому у свій день народження: викраденого Богдана Єрмохіна вдалося повернути в Україну

"Окупаційна влада примушувала батьків змінювати українські свідоцтва про народження дітей на документи російського зразка, а батька намагалися поставити на військовий облік", – зазначив Кулеба.

Однак сім'ї вдалось вирватися з окупації та виїхати на підконтрольну Україні територію. Натепер їхній безпеці нічого не загрожує.

Скільки депортованих дітей вдалось повернути в Україну

За даними Національного інформаційного бюро, Україні вдалось повернути 387 дітей з Росії та окупованих територій. Загалом країна-агресорка незаконно депортувала 19 546 українських дітей.

Перша леді України розповіла про це в інтерв'ю представникам іноземних ЗМІ. Олена Зеленська також сподівається на створення міжнародної коаліції з повернення українських дітей з російського полону. Наприкінці жовтня це запропонували представники Канади на зустрічі радників з нацбезпеки та зовнішньої політики на Мальті.

Росія незаконно депортує українських дітей: основне

  • Як відомо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії та його уповноваженої в справах дитини. Так, Владіміра Путіна та Марію Львову-Бєлову визнали причетними до незаконної депортації українських дітей.
  • Стало відомо, що вкрадених з України дітей незаконно всиновлюють у Росії. Зокрема, голова однієї з російських партій Сергєй Міронов разом з дружиною "вдочерив" 10-місячну Маргариту Прокопенко. Ба більше, дівчинці змінили ім'я на Маріну.
  • Варто зазначити, що самопроголошений президент Алєксандр Лукашенко також причетний до незаконної депортації. За даними дослідження Єльського університету, понад 2400 українських дітей вивезли до Білорусі.