Вітальня має бути зоною для відпочинку. Виявляється, що дизайн інтер'єру вітальні може підвищувати рівень вашого стресу. Так стверджують три терапевти: Сесіль Ахренс, Марк Лоувен, Віна Уайз та Аріель Санк Воллінс, передає 24 Канал із посиланням на Business Insider.
Дивіться також Вітальня ексдружини Тома Круза у стилі 90-х: дизайнери вказали на основну "родзинку" інтер'єру
Меблі та декор світлих відтінків
Віна Уайз зазначила, що надання вітальні вигляду "виставкового залу" може викликати стрес у гостей. Яскраво білий простір змусить їх відчувати, що все повинно залишатися ідеально чистим.
"Якщо власник створив атмосферу виставкового залу і прагне підтримувати чистоту в будь-який час, це може бути стресовим для гостей, які хочуть розслабитися, але бояться залишити плями чи забруднення, які одразу будуть помітні", – пояснила Уайз.
Вітальня з білими меблями може бути красивою, але негативно впливати на настрій гостей / Фото S.A. Designs
Недостатнє освітлення
Віна Уайз каже, що кімнати з недостатнім освітленням можуть ускладнити виконання певних завдань, тоді як кімнати з яскравим штучним освітленням, яке неможливо затемнити, можуть завадити сну і відпочинку.
"Важливо враховувати функцію кожної кімнати та обирати освітлення, яке допомагає виконати її, – казала Уайз. – Додавання ламп, бра, диммерів або стельових світильників можуть перетворити простір і запобігти стресу".
Сесіль Ахренс додала, що вона використовує нейтральні відтінки в інтер'єрі свого дому та сонце як основне джерело освітлення кімнат.
Продумане освітлення може кардинально змінити інтерʼєр. До прикладу, меблева підсвітка перетворить навіть непримітну шафу на стильний і функціональний гардероб, а кухню – на по-справжньому зручну робочу зону. LED-стрічки, сенсорні вимикачі та системи керування освітленням від VIYAR забезпечать затишок та естетику вдома.
Фонові розмови
Сесіль Ахренс зазначає, що шум є поширеним джерелом стресу і може проявлятися в різних формах, зокрема через телевізор і розмови.
Марк Лоувен радить вимикати телевізор, коли ви його не дивитеся, і звертати увагу на те, як шум від телевізора впливає на ваш стан, "особливо коли ви дивитесь новини."
Якщо телевізор викликає у вас стрес, Лоувен рекомендує замінити його на заспокійливу музику.
Телевізор може викликати стрес, а заспокійлива музика – ні. / Фото Джої Хедден / Business Insider
Телевізійні екрани
Сесіль Ахренс попередила, що вплив візуальних технологій може викликати стрес, особливо якщо їх занадто багато в одному просторі.
Безлад
Простір, в якому панує безлад і неорганізованість, може сигналізувати про хаос і дискомфорт для нашого тіла, що, своєю чергою, викликає стрес і напругу.
У вітальнях, де часто є телевізори, колонки та інші електронні пристрої, зазвичай накопичуються розкидані дроти та кабелі. "Для деяких людей це є візуальним подразником", – уточнила Уайз.
Марк Лоувен заявив, що безлад дає нашому мозку більше візуальної інформації для обробки.
"Звільнивши простір, ви також даєте своєму розуму відпочинок", – додав він.
Безлад з дротами — поширений чинник, що викликає стрес / Фото Джої Хедден / Business Insider
Застарілі або зношені меблі
Старі меблі погіршують настрій.
"Якщо ваш диван у вітальні старий, брудний або застарілий, ви, ймовірно, не будете почуватися розслаблено в цьому просторі", – уточнила Ахренс.
Робота у вітальні
Під час пандемії, коли багато людей працювали з дому, стало дуже складно розмежувати роботу та особисте життя. Створивши окрему зону для роботи та відпочинку, ви не лише робите фізичне, але й ментальне розмежування між цими двома сферами.
Воллінс пояснила, що розділити робочий простір і зону для відпочинку може бути важко, якщо ви живете в маленькому просторі. Втім, навіть зміна крісла чи столу, якими ви користуєтеся під час роботи та відпочинку, може зробити велику різницю.
Терапевти не рекомендують працювати і відпочивати в одному місці вашого будинку / Фото Джої Хедден / Business Insider
Незавершений ремонт
За словами терапевтів, коли ми оточені речами, які не видаються нам гостинними або заспокійливими, або викликають якусь стресову реакцію, ми, як правило, проводимо значно менше часу в такому просторі.