Антиурядовий мітинг відбувся на наступний день після того, як ЄС рекомендував надати Україні та Молдові статус кандидатів на членство в ЄС, однак Грузії, яка також подала заявку – поки що відмовлено. У ЄС кажуть, що статус нададуть після розв'язання деяких питань.
Зауважте Зеленський закликав радіти кандидатству в ЄС і порівняв шлях України зі сходженням на Еверест
Грузини обіцяють безстрокові протести
Як повідомляє видання SOVA, акцію протесту організував громадський рух "Сірцхвіла", назва якої в перекладі звучить як "ганьба". Мітингувальники наголошують, що всі обіцянки уряду ніщо, оскільки він залишається вірним олігархам.
Головною вимогою мітингувальників є виконання угоди, укладеної між грузинською владою і опозицією за посередництва президента Європейської Ради Шарля Мішеля, а відповідальність за проведення реформ має взяти на себе грузинський народ.
На виконання усіх вимог уряду дають тиждень. В іншому випадку обіцяють безстрокові протести.
Звернення Зеленського до мітингувальників
До учасників мітингу звернувся президент України Володимир Зеленський, появу на екрані якого зустріли оплесками. Глава держави підкреслив, що вірить у європейське майбутнє Грузії. Зеленський наголосив, що Україна допоможе Грузії на шляху до Євросоюзу.
Вчора Україна стала кандидатом на членство в ЄС. Ви на цьому шляху. Дійте, а ми вам допоможемо,
– наголосив Зеленський.
Окремо президент наголосив – Крим та Донбас є частиною України так само як Абхазія та Південна Осетія є частиною Грузії. Зеленський подякував усім грузинам, які зараз захищають Україну у війні з Росією.
Після цього до мітингувальників звернувся Давид Арахамія, який наголосив, що грузини, як і українці, не терпітимуть принижень і будуть захищати своє майбутнє. Політик наголосив, що місце Грузії – у європейській сім'ї, тому ніщо не завадить Україні та Грузії разом вступити до ЄС.
Опісля звернень у центрі Тбілісі прозвучав державний гімн України.
Звернення Зеленського та Арахамії до мітингувальників у Тбілісі: дивіться відео
Нагадаємо, що увечері 23 червня Україна та Молдова отримали статуси кандидатів на членство в Європейському Союзі. Щоправда, для того, щоб підтвердити статус, країни повинні виконати кілька умов. Наприклад, Україні висунули 7 вимог щодо реформ, які передбачають реформу Конституційного Суду та продовження судової реформи, боротьбу з корупцією, призначення керівника САП, боротьбу з відмиванням коштів та олігархами, узгодження авдіовізуального законодавства з нормами ЄС та ухвалення закону про національні меншини.
Водночас Грузія не отримала статусу, хоч і також подавала заявку. Європейський Союз визнав прагнення Грузії стати членом ЄС та ухвалив рішення надати статус кандидата після узгодження певних моментів. Зокрема мова йде про політичну єдність та втілення реформ.
Цікаво – нічне звернення Зеленського за 24 червня: дивіться відео