На відео підозрюваний розповів про моторошну бійню та про те, як йому вдалося втекти з території "Південмашу". Крім того, Рябчук пояснив, чому вирішив здатися поліції.

До теми Сам здався без спротиву: з'явилися деталі затримання нацгвардійця, що розстріляв людей у Дніпрі

Розповідав про все з посмішкою

Під час допиту Рябчук почувався самовпевненим і навіть посміхався. Про скоєне він розповідав спокійно і не виглядав схвильованим.

За словами солдата, він був у складі тривожної групи і мав доступ до ящика зі зброєю та набоїв до неї.

"Я заряджаю перший магазин і стріляю по тих двох, що перебувають у кімнаті зберігання зброї", – пригадав Рябчук.

Першими убитими були начальник варти та його помічник. Після цього Рябчук застрелив ще двох воїнів – строковика та контрактника. За його словами, ще одному строковику старшого призову вдалося втекти і врятуватися.

Важливо Максимальний ризик, – оприлюднили відео з бодікамер, як затримували Рябчука

Жінку вбив за непокору

Також Рябчук додав, що знав про те, що операторка охорони зв'язується з частиною кожні 30 хвилин для докладання обстановки. Аби не дати їй цього зробити, він відкрив по дівчині вогонь. Після цього він забрав з відкритого сейфу усі ріжки, які зміг закинути в ранець. Його наступною і останньою жертвою стала жінка на контрольно-пропускному пункті.

Жінка мене не випускала. Я їй сказав: "Відкрийте, треба терміново вийти". "Не можу, не можу, не можу". Я вистрілив їй в голову. Після цього я відчинив одні з дверей виходу і почав гатити по замку,
– холоднокровно зізнався. затриманий.

Розкрив план втечі

Вибити замок у зловмисника не вийшло, тому він почав шукати місце, через яке можна втекти на території заводу. Зрештою Рябчук знайшов лазівку, через яку було легко перестрибнути. Він перерізав дріт і зрештою опинився у місті.

Через якийсь час солдат вийшов на трасу, спіймав "попутку" і попросив жінку-водійку підкинути його до лівого берега Дніпра.

Потім він будував свій маршрут навмання і зайшов у закинуту будівлю, де залишив 10 ріжків до автомата.

Трагедія у Дніпрі: хронологія

  • О 4:30 Рябчук розстріляв 5 людей і поранив ще 5.
  • Серед загиблих – четверо військових НГУ та цивільна жінка.
  • Одна з поранених стрільцем втратила 3 літри крові, за її життя борються лікарі.
  • Рябчук, який вчинив розстріл, нібито ріс без батька у набожній родині, з дитинства він був одинаком.
  • Нардепка Юлія Яцик висунула версію, що трагедія сталася через проблеми у колективі. Буцімто кілька місяців тому Рябчук попередив керівництво про бійку між солдатами, а його за це назвали "стукачем".

Кадри допиту Артемія Рябчука, який розстріляв 4 нацгвардійців і жінку: відео

Текст публікації "Свої | Кривий Ріг":

Ексклюзив: перші хвилини після затримання дніпровського стрільця. Строковик Артемій Рябчук розповідає, як розстрілював товаришів по службі та працівників "Південмашу". Про шлях втечі зі стратегічного об'єкта та рішення здатися.