Про це розповіла керівниця управління охорони здоровʼя ЛМР Марта Матюшко.
До теми В Україну завезли напій, який може викликати рак і анафілактичний шок
Мешканці модульного містечка потрапили до інфекційної лікарні
Матюшко 5 березня розповіла, що стан госпіталізованих – стабільний. Харчове чи інше отруєння поки не підтвердилося. Попередня причина нездужання – одна з форм кишкової інфекції.
Проводимо дезінфекцію приміщень, всіх дверних поверхонь, всіх столів у модульному містечку,
– повідомив директор Центру соціальної підтримки, координатор модульних містечок у Львові Володимир Головатий.
Кількість госпіталізованих зросла
Керівниця управління охорони здоровʼя ЛМР наступного дня зазначила, що медична служба спрацювала одразу – до модульного містечка скерували працівників 4-ї міської поліклініки, щоб зʼясувати загальний стан здоровʼя всіх мешканців. Впродовж дня за медичною допомогою звернулися ще декілька людей.
Станом на ранок 6 березня кількість тих, хто занедужав, становила 37 осіб, з них 21 дитина віком від 5 до 17 років. В інфекційну лікарню госпіталізували 11 людей, із них 9 дітей та 2 дорослих.
"Раніше була інформація про 13 госпіталізованих, однак 2 із них не проживають у містечку, але є вимушено переміщеними особами", – додала Матюшко.
За інформацією zaxid.net, кількість хворих у модульному містечку для переселенців вже зросла до 41 особи. До лікарів 4-ї міської поліклініки Львова 6 березня звернулися ще четверо хворих із симптомами гострої кишкової інфекції. Наразі вони перебувають на амбулаторному лікуванні.
"Станом на 17:00 6 березня є вже 41 хворий, з них – 22 дітей до 17 років. Кількість госпіталізованих до Львівської обласної інфекційної лікарні залишається сталою: 11 осіб. Їхній стан лікарі оцінюють як середньої важкості", – розповіла завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ірина Куліш.
Генеральна директорка Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Наталії Тімко-Іванченко зауважила, що збудник захворювання наразі не встановлений. Експерти відібрали зразки їжі, проби води, змиви тощо. Результати лабораторних досліджень стануть відомі до кінця тижня.
Варто прочитати Лікар біг за печінкою для трансплантації, що застрягла в заторі: неймовірна історія порятунку
Що стало причиною недуги встановлюють
Фахівці вже продезінфікували усі приміщення в містечку. Окрім зразків їжі, також відібрали мазки з поверхонь та санвузла.
Обідом мешканців містечка забезпечує Згромадження отців салезіян у співпраці з містом. Проте вони також харчуються самостійно ззовні.
Зараз містечко забезпечується гарячим харчуванням один раз в день – обідом. Мешканці містечка працюють, і багато з них харчуються ззовні, тому ми не маємо чіткої статистики, що всі обідають,
– зауважив Головатий.
За його словами, є мешканець, який був на роботі й не обідав цими продуктами, однак він також мав аналогічні симптоми. Цьому чоловікові теж надавали допомогу.
"Вчора на обід ми мали помідоровий суп, макарони з сиром і сосиски. Обід був приготований зі свіжих продуктів, тобто всі дати зберігання в межах норми. Всі працівники, які працюють на кухні, є сертифікованими та мають медичні книжки. Їх усіх перевірили, взяли зразки з кухонних поверхонь, харчових продуктів", – зауважив координатор модульних містечок.
Він підсумував, що досі не було жодного схожого випадку, тож і цей не є показником. Загалом половина з тих, хто занедужав і залишився в містечку, почуваються вже значно краще.
Житло для переселенців у Львові: коротко
- З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, на Львівщині оселилися приблизно 300 тисяч внутрішніх переселенців. З них 200 тисяч – безпосередньо у Львові.
- У місті облаштовують тимчасове житло для ВПО у модульних будиночках. Зокрема, в одному з центральних районів Львова у квітні офіційно відкрили перше модульне містечко для переселенців. У кожному з будиночків можуть жити 2 – 4 людини. Контейнери облаштовані меблями. Санвузли та їдальня розташовані на території.
- У травні у Львові відкрили друге модульне містечко, а на початку місяця почали зводити будиночки для вагітних жінок, яким довелося переселятися з регіонів, де тривають активні бойові дії.