Про це сайту "24" розповів політичний експерт Василь Мокан.
Читайте також: Росія програла Україні, але це ще не кінець, – політолог
До Чемпіонату світу з футболу агресивних дій Росії на Донбасі не буде. Інакше може бути бойкот чемпіонату. Тому роль миротворця Путін ще гратиме. Та для образу миротворця Путіну достатньо обміну військовополоненими, і тут варто очікувати прогресу,
– говорить Мокан.
На думку експерта, рейтинг дозволяє розслабитися Путіну, ситуація в Росії йому підконтрольна. Немає дієвої опозиції.
"В середині країни в Путіна немає політичних і електоральних проблем. Є економічні, зумовлені, в тому числі і санкціями, які йому не подобаються, до того ж, можуть бути посилені. Санкції почали створювати проблеми оточенню Путіна в іноземних банках, іноземних компаніях і навчанню своїх дітей за кордоном. Тому вони м’яко, але будуть тиснути на президента РФ", – вважає Мокан.
Читайте також: Розміщення миротворців на Донбасі: скільки це займе часу
Водночас, за словами політолога, в другій половині 2018 року події можуть розвиватися по-різному, і напруження військових дій на Донбасі цілком можливе. Хоча, переконаний Василь Мокан, США націлені на те, щоб знайти формулу, яка дозволить проголосувати за місію в Радбезі ООН.
Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з питань безпеки Організація об'єднаних націй презентувала звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером.
Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".