Вночі 15 грудня лідери країн ЄС вирішували питання щодо надання Україні фінансового "мегапакету". Проте Угорщина наклала вето на виділення 50 мільярдів євро для фінансової допомоги Україні. На сьогодні, 21 грудня, Орбан заявляє про те, що обійти його вето ЄС зможе, уклавши окрему угоду між 26 іншими державами-членами на саміті на початку 2024 року.

Дивіться також Багато питань до Орбана, – Зеленський відповів, чи тисне Угорщина щодо переговорів з Путіним

Виділення коштів Україні

Орбан заявив, що ЄС шукає способів подолати непримиренну позицію Угорщини після того, як переговори про пакет допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро зазнали невдачі на саміті минулого тижня.

Потенційний резервний варіант, який було запропоновано, полягає в тому, щоб країни-члени ЄС спрямовували гроші до Києва поза бюджетним процесом ЄС. За словами угорського прем'єра, цей варіант може бути життєздатним.

Це не питання того, що волю Угорщини можна обійти в багатьох областях,
– заявив Орбан.

Він зазначив, що "інші також мають таку можливість у цій галузі".

Прем'єр-міністр Угорщини заявив, що будь-яка допомога Україні має надаватися на більш короткий термін, ніж нинішня пропозиція. Він додав, що це питання слід розглядати окремо від суперечок щодо фінансування Угорщини ЄС.

Позиція Угорщини щодо України: останні новини

  • Рішення про початок переговорів з Україною щодо членства в ЄС прийняли 14 грудня у Брюсселі. Під час голосування прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан показово вийшов із зали, демонструючи свою незгоду.
  • Крім цього, Угорщина продовжує блокувати надання допомоги Україні з бюджету ЄС. Більшість лідерів готові переглянути бюджет та внести необхідні зміни, щоб виділити фінансування до 2027 року. Проте Орбан наполягає на тому, що кошти для України можна закладати лише в короткотривалій перспективі.
  • Політолог Микола Давидюк зауважив, що ЄС має різні механізми для того, аби обійти вето угорського політка. Він виділив фінансові та політичні інструменти.
  • У разі, якщо не вдасться виділити кошти безпосередньо з бюджету ЄС, то їх можна передати нашій державі напряму з фінансових рахунків інших держав. А також можна застосувати політичний діалог. Необхідна розмова з Орбаном про те фінансування, яке Угорщина отримує від Європейського Союзу.