Кріш'яніс Каріньш розповів 24 Каналу, що боєприпаси, здається, в дефіциті в усьому світі. За його словами, це є викликом для всіх і стосується Європи також.

Дивіться також Американці заплатять кров'ю, якщо США припинять підтримку України, – Кірбі

Глава МЗС, який може очолити НАТО, порівняв ухвалення рішень в НАТО та Росії

Наразі основний політичний акцент зосереджений на прискоренні військової промисловості, оскільки ми бачимо, що Росія вже переходить на "військові рейки" у своїй індустрії. Але ви знаєте, що це централізована й керована економіка, одна людина, одне рішення – і все готово,
– заявив політик.

Щодо НАТО, то він пояснив, там 31 країна і скоро їх буде 32. У Північноатлантичному альянсі не діє вертикальна система управління. Адже там в деяких галузях уряд іноді має вплив, а дещо – повністю приватизоване й уряд не має прямого впливу.

"Тому нам потрібно працювати й змінювати наші процедури та, можливо, закони, щоб військова промисловість Європи зростала швидше, тому що Україна потребує цього, і Європа також потребує цього", – сказав Кріш'яніс Каріньш.

Що відомо про допомогу Україні від союзників

  • Днями Конгрес США не проголосував за військову допомогу для України та Ізраїлю. Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що у випадку, якщо США зупинять підтримку України, то Росія прийде на кордони НАТО. Тоді доведеться діяти відповідно до п'ятої статті НАТО і платити кров'ю американських солдатів.
  • Водночас зараз Європейський Союз розглядає можливість виділити 5 мільярдів євро для України, поки держави-члени вирішують подальшу долю довгострокової військової допомоги для України. Високопосадовець ЄС заявив, що ця пропозиція "вже на столі".
  • Болгарія подолала вето президента на передачу БТР Україні. Так, Національні збори Болгарії на засіданні 8 грудня проголосували за те, щоб подолати вето президента і передати ЗСУ 100 бронетранспортерів.