Радник голови ОПУ Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що Росія наразі активно використовує боєприпаси. Йдеться про приблизно 350 тисяч снарядів щомісяця.
До теми Дрони ефективніші за санкції: чи можуть удари по НПЗ змусити Росію припинити війну?
Працює дронова коаліція
Водночас паритетно маємо застосовувати 200 тисяч снарядів щомісяця, тоді, за словами радника глави ОПУ, лінія фронту виглядатиме зовсім інакше.
Тому 200 тисяч множимо на 12 місяців і отримуємо ту кількість, яка є оптимальною для цього типу війни,
– пояснив він.
Проте цю кількість снарядів можна компенсувати, але не повністю замістити, використовування FPV-дронів.
Також можна масштабувати виробництво дронів, хоча самостійно Україна не здатна на це через постійні атаки ворога.
"Сьогодні бачимо, що активно працює дронова коаліція на чолі з Латвією. Вони вже роблять перші партії та відправляють їх в Україну. Я думаю, що це поступово суттєво збільшуватиметься. Дронів буде набагато більше, ніж мільйон, тому що це є часткова компенсація артилерійського дефіциту", – наголосив Михайло Подоляк.
Як українські дрони уражають російську економіку
Останні тижні на території Росії під ударами постійно опиняються нафтопереробні заводи. Географія атак українських безпілотників дуже велика. Ба більше, вночі 2 квітня вперше з початку повномасштабного вторгнення було завдано удару по російських об'єктах в Татарстані.
В Єлабузі та Нижньокамську, які розташовані на відстані приблизно 1200 кілометрів від українського кордону, були уражені відповідно підприємство з виробництва дронів та Татарстанський Нафтопереробний Комплекс (ТАНЕКО). Для росіян ця подія стала справжнім шоком.
З цим завданням, на думку військового експерта Олега Каткова, впорались українські дрони. Йдеться про дрон "Лютий", створений саме для точних та ефективних ударів по НПЗ.
- А для удару по Єлабузі, імовірно було застосовано більший дрон, схожий на літак малої цивільної авіації типу Cessna 172. За словами Каткова, такий літак може підіймати вагу у 400 кілограмів. Це дозволяє йому уражати не тільки НПЗ, але й виробничі приміщення та склади.