Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук прокоментував 24 Каналу останні вибухи в Росії. Зокрема, вранці 27 січня було гучно в Севастополі, але місцевий гауляйтер Міхаїл Развожаєв заявив про "відпрацювання протидиверсійної оборони з використанням гранатометів".

До теми Відкриття "нового фронту" у війні: Bloomberg пояснив масштаби наслідків удару по Усть-Лузі

"Такі добрячі гранатомети були, що на проспекті Перемоги дуже потужно гриміло. Там стоїть дивізіон зенітно-ракетних комплексів", – зазначив Лакійчук.

Головна мета – уразити військові й стратегічні об'єкти

Безумовно, в ударах по російських об'єктах є елемент психологічного впливу – як на українців, які чекають звільнення з-під окупації, так і на самих росіян, які починають відчувати війну на собі.

Але головне – це удари по військовому, військово-економічному потенціалу противника,
– наголосив Лакійчук.

Зокрема, ідеться про суто військові об'єктисклади зброї та паливно-мастильних матеріалів, місця скупчення особового складу противника тощо.

Але найважливіші удари – по стратегічних об'єктах, починаючи від заводів, де виробляють ракети, до інститутів, які пишуть програми маршрутів польотів російських ракет.

Яке значення має атака по Усть-Лузі

До об'єктів стратегічного значення також належать ті, що живлять російську військову економіку. Зокрема, нафтопереробний завод в Усть-Лузі, розташований у безпосередній близькості до кількох нафтових перевалок.

Як відомо, вночі 21 січня його атакували українські безпілотники. Там виникла пожежа, яку гасили майже дві доби. Об'єкт виведений із ладу на невизначений термін.

Виведення з ладу нафтового терміналу навіть на тиждень – це мільярдні збитки російській економіці, недоотримані кошти на підтримку військово-промислового комплексу,
– констатував Лакійчук.

Крім того, це сигнал нелегальним покупцям російської нафти, що це ненадійний бізнес. Як підтвердження цьому, вночі 25 січня спалахнув ще один російський нафтопереробний завод – у Туапсе.