Чому відбувається шахрайство

Найчастіше, афери базуються на емоційному стані громадянина. Шахраї маніпулюють і виманюють особисті дані свої жертви. Заступник Голови НБУ Олексій Шабан зазначає, що українці дуже часто нехтують безпекою свого фінансового номера, повідомляє 24 Канал.

Читайте також Виплати до 20 000 гривень для ВПО: хто з переселенців отримає ці кошти

Олексій Шабан

Заступник Голови НБУ

Пораду не передавати нікому дані своєї платіжної картки, строк її дії, CVV-код уже більш-менш всі засвоїли. Тепер стає нагальним розуміння того, що потрібно захистити номер мобільного телефону, прив'язаний до рахунку. Для цього треба ідентифікувати цей номер у мобільного оператора за своїми паспортними даними.

Шабан каже, що найкраще убезпечити себе від обману під час покупок в інтернеті можна, якщо обирати перевірені маркетплейси або відомі інтернет-магазини, які встигли зарекомендувати себе. При публікації особистих даних в мережі, потрібно бути уважними і не піддаватися емоціям, наприклад вірити у якісь безпідставні повідомлення про подарунки.

З минулого року поширеним видом шахрайства стали фішингові сторінки в інтернеті, що клонують сайти єПідтримки, єДопомоги, державних органів, найбільших банків, міжнародних установ, зокрема ООН. Посилання на них розповсюджувалися шахраями в месенджерах, щоб громадяни, перейшовши за посиланням чи зареєструвавшись, розкривали злодіям персональні дані,
– наголошує Шабан

За словами банкіра, найбільше від афер страждають пенсіонери. Молодь рідко попадається у подібні схеми. Після початку повномасштабного вторгнення ошукали близько 11% українців.