Стабільність гривневих депозитів
У коментарі 24 Каналу Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку, розповів, що на наступний тиждень ситуація в сегменті депозитів не зазнає суттєвих змін.
Читайте також Відсотки лише зростатимуть: якою буде депозитна ставка у липні
- Відтак рівень максимальних ставок за гривневими депозитами на термін від 3 місяців до 1 року збережеться на рівні 20 – 21%,
- середні ставки за гривневими депозитами залишиться на рівні минулого тижня: від 3 місяців – це 12 – 13%, а від 3 місяців до 1 року – 18%,
- максимальний прибуток громадян, з урахуванням інфляційного прогнозу, а це 15,3% за підсумками 2023 року, збережеться на рівні 6%.
Стабільність в сегменті гривневих депозитів почасти зумовлена тим, що Нацбанк України залишив без змін облікову ставку (25%), яка відповідає ставці за депозитними сертифікатами, завдяки яким комбанки суттєво збільшили відсоткові ставки за гривневими депозитами. Відтак в Україні збережеться досить сприятлива ситуація із відкриття нових депозитних вкладів.
Замотаєв додає, що тенденція "підтягування" ставок за гривневими депозитами досі триває. За минулі два тижні, залежно від строковості вкладу, 5 банків збільшили ставки від 0,5% до 3%, що і вплинуло на зростання середніх ставок на 1 – 1,5%.
Яка ситуація із валютними депозитами
За словами експерта зараз такі програми поступово набиратимуть обертів. Таким чином деякі банки вже суттєво збільшили ставки за доларовими депозитами – до 2% річних. Очікується, що поступово зростатиме кількість банків, які істотно змінять ставки за валютними вкладами.
Ми очікуємо, що до кінця місяця максимальні відсотки за доларовими депозитами можуть зрости до 2,5 – 3%. Таким чином, для збереження власних заощаджень у громадян поступово з’являється ще й "валютна" альтернатива,
– каже експерт.
Підсумовуючи співрозмовник додав, що наступного тижня на ринку депозитів навряд чи стануться якісь карколомні зміни всі наявні тенденції знаходитимуться у своєму розвитку:
- конкуренція за "гроші" громадян змусить деякі банки переглянути дохідність гривневих депозитів: але ставки зростатимуть "точково", підтягуючись до розміру ставок на аналогічні програми конкурентних фінустанов,
- навряд чи зростання ставок за доларовими депозитами матиме масовий характер: очікується, що лише окремі банки змінять ставки, фактично "реанімувавши" власні валютні депозитні програми.