Що буде з депозитною ставкою наступного тижня

Мінімум до липня облікова ставка НБУ буде на рівні 25% розповів для 24 Каналу банкір Дмитро Замотаєв. Він додав, що цей показник збігається зі ставкою запроваджених НБУ депозитних сертифікатів, які стимулюють комбанки розвивати гривневі депозити терміном від 3 місяців під найбільш вигідні для громадян відсотки.

Читайте також Інфляція стрімко знижується: що сприяє падінню цін в Україні

Дмитро Замотаєв

директор департаменту роздрібного бізнесу
ГЛОБУС БАНКУ

Наразі очікуємо, що наступного тижня суттєвих змін у середніх ставках за гривневими депозитами не станеться: як і тижнем раніше, середні ставки за депозитами з розміщенням до 3 місяців будуть на рівні 10 – 11%, з розміщенням від 3 місяців до 1 року – на рівні 18%. А максимальні ставки залишаться на позначці 20 – 21% (на депозити від 3 місяців до 1 року).

За останніх два тижні відбулися наступні зміни на ринку депозитів:

  • депозити до 1 року зросли у 6 банках – на 0,3 – 1%;
  • депозити на 9 місяців зросли у 2 банках – на 0,14% та 1%.

Тобто спостерігається зростання привабливості більш тривалих депозитів, а також посилення конкуренції між банками за кошти громадян.

Ще одним трендом останніх тижнів слід вважати повернення зацікавленості окремих фінансових установ в залученні коштів в іноземній валюті. Так, відсоткові ставки за валютними депозитами суттєво пішли в гору і з незначних ставок (0,1% – 0,2% річних) досягли значень 1,5% – 2% річних, що може істотно підвищити зацікавленість населення у валютних депозитах,
– додав Замотаєв.

Він наголосив, що "золотий період" для вкладу коштів на депозити орієнтовно триватиме до серпня-вересня, якщо НБУ не змінить свою позицію.

Протягом наступного тижня варто чекати:

  • ставки без змін – 20 – 21%;
  • посилення конкуренції між банками;
  • прибуток за гривневими депозитами без інфляції – від 3% до 6% річних;
  • українці більше кластимуть гроші на депозити 9 – 12 місяців.

НБУ запровадив спеціальні валютні депозити

  • Регулятор надав можливість населенню купувати безготівкову валюту за картковим курсом. Він був ближчим до офіційного, ніж готівковий.
  • При цьому одразу після купівлі валюту можна було вкладати на депозит строком від трьох місяців.
  • В НБУ зазначили: з липня 2022 року й до березня 2023 року попит на такі депозити зростав – рівномірними номінальними приростами.