Фінансовий аналітик ICU Михайло Демків розповів, що новини про ядерну війну, мобілізацію та референдуми на тимчасово окупованих територія України змушують курс рости.
Читайте також Це реально: як торгувати криптовалютою без жодних комісій
Ажіотаж на долар
Попит на долар наразі не зменшується. Навіть не допомагають ні значний імпорт готівкової валюти банками, ані продаж НБУ банкам готівки.
Дефіцит валюти спостерігається ще з лютого, але зараз це найгостріше відчутно, навіть порівняно з липнем. Зараз банки завозять готівку у досить значних обсягах – понад 500 мільйонів у серпні, а НБУ продають готівку за безготівку: минулого понеділка було продано 100 мільйонів готівкової валюти,
– додав Михайло Демків.
До слова, українці набагато активніше скуповують долар в порівнянні з євро. Тому європейську валюту купити трохи легше.
Якщо говорити за міжбанківський ринок, то на ньому попит на валюту теж зріс. Інтервенцій НБУ збільшилися до 737 мільйонів доларів.
До теми НБУ може підняти офіційний курс долара у жовтні: експерт назвав умову
Яким є курс на сьогодні
- За даними "Мінфіну", 29 вересня готівковий курс долара в банках України зупинився на середньому рівні 41,30 гривень за долар при купівлі (без змін проти 28 вересня). Тоді як продають її за 42,20 гривні за долар (без змін).
- В обмінниках купують долар США в середньому за 41,95 гривні (+4 копійки), а продають – за 42,27 гривні (+7 копійок), за даними finance.ua.
- На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 42,05 гривні (+10 копійок), а продаж – 42,25 гривні (+5 копійок).
Банкірка Анна Золотько, у коментарі 24 каналу, розповіла, що цього тижня вартість американської валюти знаходитиметься в діапазоні 42,6 – 43,6 гривні за долар.