Про перспективи України отримати грошову допомогу від МВФ розповів директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен.
Читайте також МВФ спише найбіднішим країнам частину боргів через пандемію
Ми проводимо переговори з Україною про нову програму. Обговорення просунулися вперед, вони йдуть добре. Залишилося кілька невирішених питань,
– зазначив Томсен.
Він додав, що сподівається на швидке розв’язання цих питань. За його словами, фонд підтримує заходи уряду щодо боротьби з епідемією коронавірусу. В організації розуміють, що такий крок призведе до значного збільшення дефіциту бюджету.
Томсен наголосив, що впродовж останніх років у рамках програми, яку підтримує МВФ, Україна досягла успіхів у макроекономічній стабільності.
Що покращилося в Україні
- зросла стабільність банківської системи;
- знизилася інфляція;
- зменшилися дефіцит поточного рахунку та держбюджету;
- скоротився держборг;
- валютні резерви значно зросли й перевищили 20 мільярдів доларів.
Що відомо про співпрацю України та МВФ
- У грудні 2019 року МВФ попередньо узгодив програму фінансування України на 5,5 мільярда доларів на 3 роки. Однак рішення повинна затвердити Рада директорів організації.
- Президент Володимир Зеленський розраховує на збільшення програми з Міжнародним валютним фондом до 8 мільярдів доларів.
- Верховна Рада 30 березня у першому читанні ухвалила "антиколомойський" законопроєкт. А у ніч на 31 березня нардепи проголосували за закон про ринок землі. Прийняття законодавства було вимогою МВФ для надання допомоги.
- Парламентарі внесли у закон про банки понад 16 тисяч правок. Їхній розгляд може затягнути остаточне прийняття закону.