Як об'їхати майже всю Європу за 200 євро — ці навички можуть знадобитись, у разі скасування візового режиму з Європою.

14 країн за 42 дні і всього по двісті євро на людину — це не фантастика, а реальний експеримент, який здійснили студенти київського вишу.

Ми просто хотіли показати, що на середню місячну київську зарплату, наприклад, можна спокійно жити в Європі. Навіть більше, ніж місяць,
— пояснив студент-мандрівник Владислав Дедарчук.

Для того, щоб мандрівка вдалась, все має бути добре сплановано. Спочатку треба визначити чек-поінти — місця, у яких найбільше хочеться побувати.

Студенти Влад та Іра подорожувалт автостопом. У Європі він офіційно не дозволений і може привернути увагу правоохоронців. Однак для молоді це не перешкода.

У Європі ми знайшли всього одну країну, де був офіційно дозволений автостоп, і навіть де були точки для автостопу. Це Голландія. Там встановлено великі знаки із піднятим догори пальцем, де можна було просто стояти. Люди знають, що ти "автостопщик", і без проблем тобі зупиняються,
— розповіла студентка-мандрівниця Ірина Гамбаль.

Для пошуку житла став у нагоді онлайн-сервіс, де мандрівники із різних країн пропонують абсолютно безкоштовно переночувати однин в одного. Однак, для того, щоб вас запросили у гості, аккаунт на цьому онлайн-сервісі повинен містити позитивні коментарі господарів, в яких ви зупинялись.

Аби зекономити за кордоном, Влад пропонує, не ходити по ресторанах, а купувати їжу у супермаркеті.

Утім дещо нашим героям таки довелось брати з собою із України: крупи, консерви. На 5 євро особливо не розгуляєшся, утім навіть на ці гроші нашим героям вдалося насолодитись деякими смаколиками, які б в Україні відчутно вдарили по кишені.

По місту бюджетний мандрівник буде змушений пересуватись пішки, адже вартість проїзду у країнах ЄС — категорія значних витрат. Але і в цьому наші герої не побачили проблеми.

Наступну подорож Влад та Іра планують вже навесні. І знову — до Європи. Але фінансами переймаються не дуже, адже переконалися, що подорожувати можливо із будь-якими грошима.

Автор — Ярослав Сизоненко.

Дивіться також: Унікальне місто, яке приваблює туристів тим, що повільно йде під воду