Старт опалювального сезону

Початок опалювального сезону в Україні залежить від температури повітря й не має конкретних дат. Опалення можуть увімкнути не синхронно по всій Україні й через те, що рішення про це ухвалюється на рівні місцевої влади у кожному місті окремо.

Варто ознайомитись Від заміни батарей до плівок на вікнах: як зменшити платіжки за тепло взимку

Щоб в оселях українців дали тепло потрібно, аби середньодобова температура була нижча за +8 градусів за Цельсієм щонайменше 3 доби. Зазвичай опалювальний сезон стартує 15 – 16 жовтня й триває в середньому до 16 квітня. Він завершується, коли середньодобова температура тримається вище +8 градусів за Цельсієм три доби.

Зазвичай першими до опалення підключають школи, дитячі садки та медичні установи й вже потім приходить черга приватних квартир. Так, мер столиці повідомив, що у Києві вже почали підключати до тепла об’єкти соціальної інфраструктури за заявками керівників.

Коли три доби середньодобова температура опускатиметься нижче +8 градусів з подальшим прогнозом на похолодання, розпочнемо підключати і комунальні будівлі. Тоді ж – за їх заявками – й будинки ОСББ, ЖБК, відомчі,
повідомив Кличко.

  • Тарифи на газ

Під час одного із засідань уряду у вересні премʼєр Денис Шмигаль підкреслив, що ціна на газ, на тепло, на гарячу воду залишиться без змін до кінця опалювального сезону.

Важливо, що Уряд забезпечив незмінність тарифів на газ для населення в зимово-осінній період. Ціна на газ, на тепло, на гарячу воду залишиться без змін до кінця опалювального сезону. Ми також продовжили дію ПСО на ринку природного газу, за яким постачальники тепла отримають від Нафтогазу обсяги блакитного палива за фіксованою ціною – 7,4 гривні за кубометр газу,
– зазначив він.

У "Нафтогазі", який постачає газ 98% побутових споживачів, запевнили, що тариф залишиться незмінним й складатиме 7,96 гривні за кубометр.

  • Тарифи на електроенергію

У деяких українців суми в платіжках за тепло залежать від тарифів на електроенергію, а не газ. На відміну від газових тарифів, електроенергії суттєво подорожчала з 1 червня цього року. Тоді уряд підвищив тариф до 2,64 гривні за кіловат-годин.

Однак спосіб заощадити та платити менше все ж є, так власники двозонних лічильників, якщо вкладуться у 250 кіловат-годин за місяць, вдень платитимуть 2,64 гривні за кіловат-годин, а вночі 50% – 1,32 гривні.

При розрахунку субсидій на опалювальний сезон з жовтня будуть враховані доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії будуть враховані в розмірі нарахованої пенсії за серпень цього року.

У ПФУ повідомили, що ті, хто отримував субсидію під час неопалювального сезону, автоматично отримають її, коли увімкнуть тепло. Відповідно таким громадянам нікуди звертатись не треба.

Також відомство додало, що упродовж восьми місяців 2023 року на соціальні виплати з державного бюджету було спрямовано 300,5 мільярдів гривень. Зокрема, на підтримку малозабезпечених сімей та надання пільг і житлових субсидій громадянам з бюджету виділено 32,4 мільярда гривень.

Нагадаємо, що на субсидію не мають права ті, хто:

  • має на депозитному рахунку понад 100 тисяч гривень;
  • купує новий автомобіль, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень;
  • купує валюту на понад 50 тисяч гривень одноразово.