Наприклад, незначне послаблення гривні у травні пов'язане з активізацією бюджетних видатків. Про це 24 Каналу розповів економіст та член ради НБУ Василь Фурман, додавши, що коли різні експерти дають прогнози, щодо курсу гривні на рівні 40 – 41 гривня за долар, то це лише їхня особиста думка, адже Нацбанк не дає таких прогнозів.

Важливо На які доплати за вік можна розраховувати в Україні

Чи може гривня "впасти" найближчим часом

Окрім того, на курс гривні також впливають наступні чинники:

  • зменшилося надходження валюти від експортерів агропромислового комплексу на тлі вичерпання врожаїв минулого року;
  • лібералізація на валютному ринку;
  • сезонність – в окремі періоди гривня посилюється, в інші – послаблюється.

Чи може бути в Україні посилення гривні? Мабуть, може, але ми маємо не забувати, що зараз є війна й великий розбаланс валютного ринку, який Нацбанк покриває своїми інтервенціями. Чи буде "гривнепад"? Ні, не буде, тому що ситуація на валютному ринку повністю під контролем Національного банку. Чи буде банківська система в Україні стійкою? Звичайно буде,
– підкреслив економіст.

Він наголосив, що дуже важливо довіряти гривні. Наприклад, коли купують військові облігації та у такий спосіб фінансують нашу перемогу, бо ці кошти йдуть на фінансування військово-промислового комплексу. Тоді як зовнішня фінансова допомога витрачається більше на гуманітарні цілі та відбудову.

"Ситуація під повним контролем Національного банку. Інфляція також, вона є невеликою сьогодні – 3,9%", – наголосив економіст.

Чому золотовалютні запаси зменшилися на понад 3 мільярди

Також на послаблення гривні у травні вплинуло зменшення міжнародних резервів України на понад 3 мільярди доларів. Утім, за словами Фурмана, це прогнозоване скорочення і в червні, коли Україна отримуватиме міжнародні транші, вони зростатимуть.

Так, Нацбанк продав ці 3 мільярди золотовалютних резервів для підтримання стійкості валютного ринку. Отже, ті коливання гривні, які ми бачимо – не є загрозливими.

"Після переходу до керованої гнучкості ми бачимо позитивні зрушення на валютному ринку. Наприклад, в останні місяці обсяг торгів на валютному ринку без участі Національного банку збільшився більше ніж у 3,5 раза, ніж коли був фіксований курс. Множинність курсів взагалі зникла, а різниця між готівковим та безготівковим курсом є дуже незначною і коливається у межах близько 1%", – підсумував економіст.

Останні новини економіки

  • Банкір Тарас Лєсовий переконаний, що у другій половині червня на валютному ринку не буде значних коливань. Однак можуть бути відчутними певні відголоси квітневої девальвації гривні.
  • Улітку не планують проводити нову індексацію пенсійних виплат або перерахунки. Однак пенсіонери віком старше 70 років, можуть отримати вікову надбавку, якщо мають пенсію менше, ніж 10 340,35 гривні.
  • В Україні з 1 червня зросли тарифи на електроенергію. Тепер українцям доведеться платити 4,32 гривні за кіловат-годину. Новий тариф буде вже у платіжках за червень.