Як будуть нараховуватися субсидії
Згідно з рішенням уряду, субсидія буде надаватися, якщо витрати на комунальні послуги перевищують 15% середньомісячного загального доходу сім'ї до закінчення воєнного стану та протягом 1 місяця після його припинення.
Читайте також Хто з українців ризикує втратити субсидію: пояснення Мінсоцполітики
На листопад 2023 року понад 1,7 мільйона домогосподарств вже отримали субсидії. Середній розмір фінансової підтримки для українських громадян на оплату комунальних послуг становив 1,41 тисячі гривень.
Надання субсидій відбувається через органи Пенсійного фонду України (ПФУ). Однак для отримання пільг не обов'язково відвідувати відповідні установи. Усі необхідні процедури можна виконати онлайн на порталах Дії або ПФУ, заповнивши відповідні форми та прикріпивши скановані копії документів.
Як зміняться деякі виплати
Щодо субсидій і пільг на тверде паливо на зиму 2024 року, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, нормативи опалення збільшились приблизно в 4 рази й складають:
• 2,23 тонни вугілля;
• 7,41 тонни дров.
Розмір субсидії на придбання пального обчислюється індивідуально для кожної сім'ї в залежності від їхніх доходів. Для визначення розміру субсидії на побутове паливо цього року не потрібно окремо звертатися до ПФУ.
До 1 липня 2024 року буде представлено звіт про результати експериментального проєкту щодо надання додаткової допомоги громадянам для придбання твердого пічного палива. Крім того, будуть запропоновані зміни до законодавства, яке регулює виплати субсидій та пільги у цьому напрямі.
Для деяких категорій громадян субсидії на опалювальний період 2023 − 2024 років може бути призначена тільки за новим зверненням. Це стосується:
• тих, хто подавав заяву на припинення субсидії та скористався пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, але бажає отримувати субсидію на опалювальний період;
• тих, у кого відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, соціальному стані та інших обставинах.