Про це 24 Каналу розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. За його словами, рішення про новий тариф на електрику потрібно було ухвалювати ще 2 роки тому. А може й навіть давніше.

Читайте також Готуйте гаманці: за світло доведеться платити на 250 гривень більше, але воно буде

Колишні ціни були занадто низькими

Як наголосив Рябцев, попередні тарифи не покривали навіть собівартості виробництва електроенергії на державних підприємствах та витрати на її розподіл. А Енергоатому чи Укргідроенерго немає звідки більше брати грошей, як зі сплати за електрику.

Промислові споживачі завжди мали вищий тариф. Вони брали електроенергію на ринку. І для них якраз компенсація після сплати була вища за собівартість. А державні підприємства мали спеціальні зобов'язання. Вони могли реалізовувати електрику за комерційними цінами лише після того, як задовольнять заявки домогосподарств за пільговими цінами 1,44 – 1,68,
– зазначив Рябцев.

Після низки масованих ракетних ударів величезна кількість об'єктів енергетичної інфраструктури була пошкоджена. Їх потрібно ремонтувати. А в державних компаніях часто не вистачає навіть обігових коштів на ці ремонти.

Рябцев прокоментував зростання тарифів на електроенергію: дивіться відео

Тому цілком зрозуміло – підвищення тарифів на електроенергію потрібно було робити ще давно. Уряд розумів, що це чутливе питання, тому й дещо відтягував процес. Але далі відкладати вже було неможливо.

В Україні зросли тарифи на електроенергію: коротко

  • З 1 червня в Україні зросла ціна на електроенергію для населення. Новий тариф становитиме 2,64 гривні за кіловат.
  • Раніше тариф становив 1,44 гривні за кіловат для тих, хто споживав на місяць менш ніж 250 кіловатів. А 1,68 гривні за кіловат – для тих, хто споживав більше.
  • Востаннє в Україні підіймали ціни на електроенергію у 2017 році. Тоді ціна зросла на 5%.