Угоду підписали представники "Укртранснафти" з керівництвом російської компанії "Транснефть" 3 грудня під час конференції у Загребі, столиці Хорватії, повідомили у пресслужбі відомства.
Важливо: Зеленський ввів у дію рішення РНБО про енергетичну безпеку: що воно передбачає
В "Укртранснафті" запевняють, що окрім пролонгації договору, додаткова угода між АТ "Укртранснафта" і ПАТ "Транснефть" актуалізує низку його положень з врахуванням поточного стану змін на ринку послуг з транспортування нафти в регіоні.
При цьому базові принципи співробітництва між АТ "Укртранснафта" та ПАТ "Транснефть" залишились без змін. Зокрема такі, як порядок оплати послуг і механізм взаємодії на рівні технічних служб двох нафтотранспортних операторів.
Що означає підписання договору
Укладення додаткової угоди гарантує безпечну та сталу роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі.
Газові переговори ще тривають: Росія відповіла Україні на дату наступної зустрічі
Договір також створює підґрунтя для завантаження системи магістральних нафтопроводів Товариства транзитними обсягами нафти в напрямку країн Європи та забезпечує довгострокове стабільне джерело доходів "Укртранснафти".
Важливо! "Укртранснафта" тимчасово призупинила транзит нафти у квітні 2019 року. Проблеми в "Укртранснафти" виникли після того, як на українську ділянку нафтопроводу "Дружба" потрапила нафта з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук.
Забруднена російська нафта, потрапляючи до нафтопереробних заводів, завдавала збитки та спричиняла поломки обладнання. Через призупинку транзиту, російська "Транснефть" виплатила "Укртранснафті" компенсацію у розмірі 3,5 мільйона євро.
Що відомо про забруднення російської нафти?Погіршення якості російської нафти марки Urals на ділянці магістрального нафтопроводу "Дружба" у Білорусі помітили ще 19 квітня. У ній виявили вміст хлорорганічних сполук, які у сто разів перевищують допустиму норму. Ці сполуки можуть зіпсувати теплообмінне обладнання і каталізаторні системи нафтопроводу, а також дуже швидко зіпсувати обладнання на нафтопереробних заводах.
Транзит нафти 25 квітня припинили Польща і Україна. Відновили транзит територією України 11 травня.